Itálie info

Itálie je součástí EU, a společenství NATO.

Itálie je země s velmi bohatou historií,je známá hlavně pro své bohatství historické i kulturní. Spousta památek je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Počátek země se datuje již od asi 10.stol. před Kristem, založeno Etrusky. V této době vzniklo město Řím, které bylo založeno podle historie bratry Romulem a Remem, které odchovala vlčice. Tato se stala symbolem Říma. Po stsaletí se zde střídaly mocnosti a vlády a každá civilizace zde zanechala své kulturní bohatství. Kolem Říma Etruskové zbudovali republiku, které byla velmi mocná. Tato repiublika se postupně rozpadala a vznikly malé tzv. městské státy. Nejmocnější z nich byla republika Benátská a Janovská. Tyto městské státy mezi sebou soupeřily, ale i přes to si území zachovávalo pokrok a rozvoj jako za starověkého Říma. 

Území Itálie postupně ovládali Řekové, Římané, Byzantinci a tím území Itálie ztrácelo na jednotnosti. Jediným sjednoceným územím bylo Sicílské království s vládou Normanů. Jako obrovská pohroma koncem 15.stol. přišla morová epidemie, při které zemřelo zhruba 1/3 italského obyvatelstva.

I přes tyto nepříjemnou a hroznou se v Itálii dařilo umění a kultuře, především v Římě a  Florencii. Mezi nejvýzněmější umělce 15. stol. patřili Mechellangelo, Leonardo da Vinci, Giotto a mnoho jiných. Památky nebývalé krásy a hodnoty zanechali zejména v malířském a sochařském umění.     

Téměř 50 let bojovali Italové za sjednocení republiky, podařilo se to až Giusseppe Garibaldimu koncem 19.stol. V počátcích bylo vyhlášeno Italské království, po 2.svět. válce byla vyhlášena Itlská republika se statám zřízením a v čele s presidentem. Samostatným územím  byl vyhlášen pouze Vatikánský stát v čele s Papežem a republika San Marino.

V dnešní době se Itálie ředí mezi nejvyspělejší státy světa.

 

Řím, Florencie **+

Florencie patří ke světovým klenotnicím umění a žádný turista neopomene toto město navštívit. Ve zdejších galeriích jsou renesanční díla mistrů jako je Michelangelo, Giotto, a jiní. S městem je neoddělitelně spjat rod Medicejských, kteří město zvelebili a rozšířili. Věčné město – Řím podle pověsti založeno bratry Romulem a Remem, postupně se rozrůstající. Město upevňovalo své postavení a nabývalo na důležitosti. Je to hlavní město Itálie, na území se rozprostírá suverénní stát Vatikán . Tento zájezd doprovází vedoucí zájezdu po celou dobu trvání zájezdu

Rimini -Hotel Trinidad ***

Itálie-Emilia Romana známé exclusivní letovisko Rimini. Hotel Trinidad je rodinný hotel, majitelé jej kompletně zrekonstruovali. Nachází se v centrální části Rimini, cca 220 m od písečné pláže, ale i ve středu historické části města. Je to ideální místo jak pro rodinnou dovolenou, tak pro seniory. Hosté se nemusí obávat jazykové bariéry. Na recepcii se domluví: po slovensky, česky, francouzsky, anglicky, německy a polsky.Hotel nabízí i fakultatívní výlety – např. San Marino, Ravenna, Urbino.  Pláž: písčitá, soukromá, cca 220 m od hotelu, plážový servis v ceně All inclusive Light. Povinný příplatek 1,2 Euro denně za osobu nad 14 let. Tento zájezd bude doprovázet vedoucí zájezdu.

Sicílie - Hotel Saracen Village Delle Femine ***

icílie je nejjižnější místo Itálie. Na severním pobřeží Sicílie 12 km od Palerma se rozkládá městečko Isola delle Femine. Pláže jsou písčité s vodami Tyrhenského moře s pozvolným vstupem do moře cca 150 m, s malými zákoutími, proto přitahuje hlavně seniory, rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Toto pobřeží je obklopeno krásnými horami a přírodou lákající k pěším procházkám a výletům. Určitě zajímavá procházka bude na ostrůvek Isola delle Femine, který je asi 2 km od hotelu. Také lehce dostupné Palermo vlakem - nádraží cca 1500 m. Palermo je hlavní město ostrova a vzhledem k množství historických památek láká turisty z celého světa. Hora Monreale se stejnojmenným klášterem s jedněmi z nejkrásnějších mozaik světa. Sicílie bývala strategickým bodem a obchodní křižovatkou mezi Evropou a Afrikou, je největší ostrov Středomoří

LIido Adriano vlakem

Lido Adriano - přímořské lázeňské středisko , vzdálené asi 70 km od Bologne a 240 km od Benátek v oblasti Emilia Romagna. Písečné pláže, obchody a historické památky lákají turisty do této oblasti již mnoho let. Je to živé a rušné městečko se spoustou kaváren, obchodů, trhy, apod., můžete navštívit menší aquapark, Smail park pro děti, možno využít večerní projížďky vláčkem po městě. Každé úterý k večeru se konají nákupní trhy, kde velmi výhodně nakoupíte.

Cesenatiko - hotel Silvie Rose event. Milano ***

Malé městečko Cesenatico je rekreační středisko, které se nachází v regionu Emilia-Romagna, na pobřeží Jaderského moře v blíízkosti Rimini. Příměstskou částí Cesenatica je Gateo Mare. Cesenatico se svými 26 tisícimi obyvateli je schopno pojmout až 100 tisíc turistů. Najdeme zde nejen široké a písečné pláže, ale také nádherné staré město s vodními kanály podobné těm v Benátkách. Kanál navržený Leonardem da Vinci a jeho nejstarší částí města je dnes muzeum rybářských lodí na volném prostranství. Mnoho ulic a uliček se stoustou restaurací, které nabízejí místní speciality jako ryby a regionální pokrmy. Neexistuje žádný způsob, jak uniknout nejdelší promenádě - Via Carducci, která vede po celé délce města podél pláže. Najdete tu četné obchody a butiky, dětské parky, kavárny, hospody a hotely, vše pod stínem Grattacielo - nejvyšší mrakodrap na riviéře. Cesenatico je také scenérií pouličních představení pro turisty, je to bazar podél kanálů a městských zátok, je to dlouhodobá tradice mořské kultury, která se prolíná v mnoha aspektech každodenního života.

Hotel Blue and Silvie Rose je cca 250 m od pláže "Diamanti Beach Village", kde má každý pokoj jednu sadu plážového servisu tj. 1 slunečník a 2 lehátka. Hotel je asi 350 m od "Dětského světa", stejně vzdálen je od parku, sportovní areál, koupaliště. V hotelu je možné zapůjčení jízdních kol (nutno objednat předem). Od nádraží je hotel vzdálen 2,5 km.

Hotel Milano v Gateo Mare je od moře cca 250 m, od nádraží 750 m. Asi 200 m je dětský zábavný park Topolino, rybí restaurace, pizzerie atd.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné