Grand Dead Sea ***+, Mrtvé Moře, Petra, Ammán, Wádí Rum

Termíny Základní cena 2lůž.pokoj/osoba Základní cena 1lůž.pokoj Základní cena 2lůž.pokoj/D18/přistýlka
09.03.2019 - 16.03.2019 24 951 30 701 23 760 
19.10.2019 - 26.10.2019 24 951 30 701 23 760 
Poplatek za zaslání dokladů na zájezd poštou (cenina)                                     80 Kč

Poplatek za zaslání přihlášky na zájezd                                                           30 Kč

Cena zahrnuje

letenka Praha - Ammán vč.všech tax a příplatků - turistická třída, transfer z/na letiště, minibus i s řidičem na výlety,  7x nocleh a snídaně, vedoucí zájezdu při počtu min. 8 osob, zák.pojištění CK, DPH  

V ceně není: vízum a vstupy (lze pořídit za 70 JOD jako Jordan Pass), drobné spropitné 20 USD, zdravotní pojištění (toto je povinné), kapesné, ostatní strava a vše co není napsáno "v ceně je"!

Příplatky: vízum 1240 Kč nebo Jordan pass 2170 Kč, který platí i do památkových a historických objektů, např do Petry, muzea v Madaba,  aj.

Cena nezahrnuje

vízum a vstupy (lze pořídit za 70 JOD jako Jordan Pass), drobné spropitné 20 USD, zdravotní pojištění CZP (toto je povinné), kapesné, ostatní strava a vše co není napsáno "v ceně je"!

Ubytování

Mrtvé moře: Grand Dead Sea hotel****, 2 lůžkové pokoje s vlastním soc.zařízením, fén, varná konvice, TV,  klimatizace, balkon, WIFI aj.

Wádí Músa-Petra: La Maison hotel***, 2 lůžkové pokoje s vlastním soc.zařízením, fén, varná konvice, TV,  klimatizace, WIFI aj.

Ammán: Toledo hotel***, 2 lůžkové pokoje s vlastním soc.zařízením, fén, varná konvice, lednice,  TV,  klimatizace, WIFI aj.

Vybavení

Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny - vlastním sociálním zařízením, varná konvice, TV, klimatizace, fén atd. Některé pokoje mají lednici a minibar.

Stravování

Ve všech hotelích jsou podávány snídaně: v hotelu Grand Dead Sea formou bufetu, hotel Toledo v Ammánu a hotel La Maison v Petře jsou snídaně podávány formou bufetu nebo A lá carte,  

Program

1.den: odlet Praha/Vídeň v dopoledních hod., přílet do Ammánu, ubytování, prohlídka tržnice, nocleh

2. den snídaně, prohlídka hlavního města Jordánska: citadela, římské divadlo,  Fórum, Odeon, Herculův chrám, bazilika, Umájovský palác. Také některé z pouštních hradů např. Qaser Harana, Quseir Amra atp.

3.den po snídani odjezd do Wádí Rum, prohlídka úžasné scenérie, kterou vytvořila příroda sama. Toto území je spjato s cestovatelem a bojovníkem Lawrenzem z Arábie. Večer příjezd od Petry, ubytování, nocleh

4. den časně ráno snídaně, prohlídka Nabatejské Petry– pokladnice památek a přírody, jakou lze spatřit, starodávná karavanní zastávka na obchodní cestě z Perského zálivu do Gazy po Hedvábné stezce. Celodenní prohlídka komplexu: Triklinium, síq, klenotnice, hrobky, divadlo, individuálně muzeum a klášter. Nocleh v Petře.

5. den po snídani odjezd Královskou cestou, prohlídka AlKaraku-křižácký hrad, spjat s křižáky a Salaadinovými vojsky, Madaba prohlídka města a památek, obzvláště mozaikové mapy Blízkého východu. Další zastávka na hoře Nebo - chrám sv. Lota a Prokopia, kde je pochován Mojžíš, který zde spatřil "Zemi zaslíbenou" ubytování u Mrtvého moře, individuálně večeře, nocleh 

6. a 7. den po snídani volno, relaxace a koupání v Mrtvém moři. Fakultativní výlet: v případě zájmu je možné navštívit Betánii u řeky Jordán, na místě kde byl pokřtěn sv. Jan Křtitel Ježíšem Kristem.

8. den po snídani odjezd do Ammánu, v případě časového prostoru zastávka na tržnici zlatníků, odlet do Prahy

Slevy a příplatky

sleva First minute je platná do 31.12.2018, sleva pro děti viz tabulka. Příplatky: vízum 1240 Kč nebo Jordan pass 2170 Kč, který platí i do památkových a historických objektů, např do Petry, muzea v Madaba,  aj.  Příplatek za single pokoj na vyžádání

Informace

Úroveň zdravotnických zařízení je dobrá, běžné ošetření je možné prakticky v jakékoli soukromé nemocnici, bývá však poměrně drahé a platba je často požadována předem.

Praktická telefonní čísla:

+962    tel. kód Jordánska   +962 6 tel. kód Ammánu

911   Centrální pohotovost (policie, dopravní nehody, zdravotní pohotovost, hasiči/požárníci)

3300/3348          Dotazy na telefonní čísla

196                         Imigrační policie (vízové a pobytové náležitosti)

+962 6 5002777  letiště Queen Alia International Airport – informace

+962 6 5008080 Národní kontaktní centrum

Embassy of the Czech Republic, Halab street 34, Abdoun, 11181 Amman, P.O.Box 2213, tel: +962 65927051-2,

nouzová linka: +962 797301990, vedoucí úřadu: p. Koutský

                                                     

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné