Mongolsko - Mongolsko , Ulánbátar, Karákorum , TEL.J

Hlavní město Mongolska Ulán Bátor - jehož historie sahá až do 17.stol. když zde buddhisté založili první klášter. Ve městě žije kolem jedné třetiny všeho obyvatelstva Mongolska, to je jeden a čtvrt milionu obyvatel. Je to kulturní hospodářské, politické místo Mongolské republiky. Je to také důležitá dopravní křižovatka na Transmongolské železnici, která začíná v Ulan Ude, kudy vede Transsibiřská magistrála  a končí v Pekingu. Ve městě jsou nejen výstavní domy - obvykle paneláky, jsou zde kláštery a jiné duchovní stavby  se zlatými věžemi, ale najdete zde i jurty nebo dřevěné i hliněné domky. Město leží ve výšce přes 1300 m nad mořem, v zimě jsou zde velké mrazy. Je to nejchladnější hlavní město světa. Začátkem 20. stol. se Mongolcům podařilo vymanit od čínské nadvlády a vznikla Mongolská Lidová republika. Hlavním městem se stal Ulán Bátor - přeloženo Rudý hrdina.

Středem města je Čingischánovo náměstí, kde stojí mongolský parlament se sochou Čingischána u vchodu. Přímo uprostřed náměstí je možno obdivovat velkou jezdeckou sochu revolucionáře Suchbátara.

Navštívíme také Bajkal a okolí, podíváme se do muzea Talczy, kde žili původní obyvatelé kraje Evenkové, v Listvjance muzeum, pojedete po Transsibiřské magistrále, a také původní trať (z konce 19.stol.) Krugobajkalkou. Vlak na několika místech zastaví a vy budete moci podívat se nejen k jezeru Bajkal, ale i do místních lesíků. Z Ulan Ude pojedete po Transmongolské magistrále do Ulábátoru. Ve vlaku je restaurační vůz a také "děžurnaja" má nějaké drobné věci na prodej. V každém vagonu je samovar k zalití čaje, kávy, polévky atp. Nebojte se, nepojedete do nějaké rozvojové země. I když je fakt, že v Mongolsku je o něco málo dráže než u nás, ale přežít se to dá.

Neexistuje nic, co by se podobalo Transsibiřské magistrále (zkráceně Transsib), která spojuje ruské regiony a Evropu s Asií. Přežila komunistickou revoluci, 2 světové války, zasáhly ji povodně, tuhé ruské zimy a spalující léta. Toto je důkaz mimořádnosti této železniční tratě. Je to nejdelší trať na světě. Cestování ruskými vlaky je poměrně pohodlné, především z toho důvodu, že vlaky jsou o něco širší než ty Evropské, díky širšímu rozchodu. Lůžkové i lehátkové vagony jsou se 3 ev. 4 lůžky.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné