Mongolsko , Ulánbátar, Karákorum , TEL.J

Termíny  Zákl. cena 2lůž.pok./os. Zákl.cena 2lůž.pok.dítě do 11 let/3.postel Příplatek za single pokoj (v jurtě není možný)
05.07.2019 - 16.07.2019  44 990  43 490  3 990 
Cestovní zdravotní pojištění Komplexní A/60                                840 Kč

Cestovní zdravotní pojištění Komplexní A/60 pro dítě do 15 let       600 Kč

Poplatek za zaslání dokladů na zájezd poštou (cenina)                   80 Kč

Poplatek za zaslání přihlášky na zájezd poštou                              30 Kč

Cena zahrnuje

Letenka Praha-Irkutsk-Praha, včetně všech tax a poplatků, 8 noclehů na hotelích, 1 nocleh v jurtě, 2 noclehy ve vlaku, 10x snídaně (různého typu), doprava na prohlídku Irkutsk, Listvjanka, Ulan-Ude, Ulanbátor, park Telj, Karakorum, jízdenka na Krugobajkalku, jízdné vlakem Ulan-Ude do Ulánbátoru včetně zajištěných míst v lehátkovém voze T/4, jízdné vlakem z Ulanbátoru do Irkutska, taxi letiště -hotel-letiště v Irkutsku, zák.pojištění CK, DPH, příspěvek do Garančního fondu, vedoucí zájezdu (min.8 osob). 

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, vízum do Ruska cena 2500 Kč, i do Mongolska cena 2100 Kč. Ten,kdo si bude chtít vyřídit víza sám, bude paltit jen za pozvání 500 Kč, ostatní poplatky zaplatí individuálně

Ubytování

Všechny hotely jsou 2-3*, po 2-3 osobách na pokoji. Upozornění: hotely nemají výtah. Každý klient si musí vynést své zavazadlo sám. Není důvod brát si na cestu mnoho oblečení atp. protože všechny hotely nabízejí službu praní. V Irkutsku jsme platili za 1 pračku 150 Rublů tj.cca 45 Kč.

Hotely mají recepci, restauraci nebo bar, a mnoho jiných služeb.

Vybavení

Všechny pokoje mají vasltní sociální zařízení - WC+sprcha/vana, Irkutsk a Ulan-Ude mají i fén. V Irkutsku je na některých pokojích varná konvice.

Stravování

V každém hotelu jsou zajištěny snídaně, ale jsou různého typu od kontinentální až po jednoduchý bufet.

Program

1.den: po půlnoci odlet přes Moskvu do Irkutska, večer přílet do Irkutska (IKT), odjezd na hotel, ubytování, nocleh v hotelu Lotos.

2.den: po snídani výlet k Bajkalu - celodenní program s místním rusky/česky mluvícím průvodcem: venkovní Architektonicko- etnografické muzeum Tallczy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků, díky nimž si lze představit, jaký byl život na Sibiři. Příjezd do Listvjanky, v případě pěkného počasí, výšlap nebo výjezd lanovkou na Cherski Stone-vyhlídka na jezero a Šaman Kamne (zde vytéká řeka Angara z Bajkalského jezera), prohlídka Bajkalského ekologického muzea, v případě časového prostoru zhlédnutí bajkalské něrpy (sladkovodní tuleni, žijící v jezeře-endemický druh), rybí tržnice. Návrat do hotelu v Irkutsku Lotos

3.den: snídaně, odjezd na Krugobajkalku (pod ochranou UNESCO) kolem Bajkalského jezera. Trať je z 19. stol., má spoustu technických památek jako jsou tunely, viadukty, mosty atp.. Dnes je to již jen turistická atrakce, celodenní výlet po historické železnici. Autem do Listvjanky, pak lodní přesun do Port Bajkal, večer příjezd do Irkutska, nocleh v hotelu Lotos.

4.den: snídaně a prohlídka města autem cca 4 hod., Znamenský klášter, Katedrála Zvěstování a Savior chrám, následně pěší procházkou. Kolem poledních hodin odjezd na nádraží, následně vlakem do Ulan Ude s místenkami v sedě. Cesta z IKT do Ulan Ude (UU) je 7 -8 hod. Po příjezdu večer ubytování v hotelu Odon

5.den: snídaně, pak prohlídka Etnografického muzea- skanzenu a jiných zajímavostí Burjacké republiky, Ulan Ude, největší busta Lenina na světě, a jiné zajímavosti města. Kolem 14.hod. odjezd na nádraží a následně do Ulan Bátáru po Transmongolské magistrále, která vede přes Mongolsko do Číny - Pekingu.

6.den: ráno příjezd do Ulán Bátoru, odchod na hotel, odložení zavazadel, snídaně, odjezd do NP Terelj, prohlídka, fakult.možnost jízdy na koních

7. den snídaně, zahájení závodů/svátku Naadam, s bohatým programem, především soutěžemi v tradičních mongolských sportech, jako je např. lukostřelba, zápas a jízda na koni, vystoupení souboru písní a tanců, atd. Odpoledne prohlídka některého z klášterů apod. v Ulánbátoru. Fakult. večeře

8.den, snídaně, odjezd do Erdene Zuu, Karakorum, založen v r.1220 Čingischánem jako hlavní město jeho říše, dále nejstarší mongolský klášter. Po smrti Čingischána ovládl Kublajchán území Mongolska a Čínu a ustanovil hl. město říše Peking. Nocleh v Gess-jurta

9.den snídaně, prohlídka ještě toho, co jsme nestihli, po individuálním obědě, odjezd zpět do Ulaánbátoru, nocleh v hotelu Central.

10.den snídaně, dokončení prohlídky města.  Chrámy a kláštery jako: Gandantegchinden klášter s velkým Budhou. Klášter  připomíná tibetský styl, určený pro chladné klima. Toto místo opravdu stojí za návštěvu, je velmi odlišné od jiných buddhistických chrámů, nejen v Mongolsku ale i v jiných zemích. Dále Megjid Janraisig Datsan, Gandan Kiidiin Zahirgaa, Hunting muzeum, Zimní neboli Zelený palác, Čingischánovo náměstí se sochou Čingischána, aj. zajímavosti. Ve 14 hod. odjezd do Irkutska vlakem.

11.den příjezd do Irkutska v odpoledních hodinách, přesun do hotelu Lotos, volno, nocleh. Hotel Lotos je na velmi výhodném místě - téměř v sousedství hotelu je velká tržnice k možnosti nákupu dárků, něco pro sebe na památku atp. Hned vedle hotelu je dobrá restaurace-bufet a je velmi levný.

12.den balíček na cestu, odjezd ráno v 6,30 hod. na letiště, odlet, přílet do Prahy v pozdějších podvečerních hodinách

Slevy a příplatky

Složení zálohy ve výši 50% do 5 dnů od podpisu smlouvy, doplatek do plné výše ceny zájezdu 40 dnů před odjezdem. Příplatek single pokoj 3 990 Kč, v jurtě není možný 


Cestovní pojištění

Číslo poj. smlouvy: 11-63727: kontakt na Europ Assistance: +420 2 9633 9644.

V ceně zájezdu je povinné pojištění cestovní kanceláře ze zákona 159/99 sb.
V ceně není cestovní zdravotní pojištění. CK Halmatour nabízí svým klientům 2 typy pojištění za příplatek: komplexní pojištění Typ A30, A60, A90, nebo pojištění zdravotní a storno zájezdu Typ B (pro Evropu a Středomoří). Jedná se o pojištění UNION pojišťovny, balíček služeb Komplexní pojištění zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh v zahraničí: vzniklé náklady na léky, úraz, repatriace, onemocnění, ošetření a hospitalizaci až do výše 7.000.000 Kč - pojištění asistenčních služeb do výše - bez limitu

dále obsahuje: ubytování spolucestující blízké osoby, náklady na cestu a ubytování blízké osoby, pojištění storno při zrušení cesty ze zdravotních důvodů: do výše max. 80 % z ceny zájezdu, nebo ze složené zálohy na zájezd, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu v zahraničí, pojištění zavazadel (při překonání překážky)

limity viz web stránky: www.halmatour.cz - Doklady - Rozsah a plnění cestovního pojištění -

1 pojištění Typ B pojištění pro Evropu a Středomoří,

2 - pojištění Typ C, pouze na 2 dny

3 - pojištění Typ A30, A60, A90 

 

                                                   

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné