Míšeń, Moritzburg Hotel Pošta ***

Kdo by neznal pohádku "Tři oříšky pro Popelku"? Vraťme se v čase zpět a ponořme se do této pohádky a jinými krásami výletu lodí z Děčína do "Popelčina" zámku Moritzburg. Cestou spatříme nejen krásné panoramata Českého a Saského Švýcarska, projedeme středem města Drážďany kolem Zwingeru, zámku a opery. Zakotvíme v centru Míšně a podíváme se do obchodu světově známé porcelánky. Dominantami města se spoustou zeleně a květin jsou zámek Albrechtsburg z 15. století a středověká katedrála. Vzpomeneme také na hrdiny Karla Maye pohledem na Radebel a rodný kraj spisovatele. Zde se zrodila dvojice Vinetou a Old Shatterhand. Perličkou na dortu je zámek Moritzburg, kde byla pohádka natáčená. Plavba vede po stopách prvního českého parníku "Bohemia", který vyplul z Děčína do Drážďan již před 172 lety. Tento historický fakt si připomeneme zcela stylově – ochutnávkou 3 druhů sektů z produkce Bohemia Sekt. Prohlídka Míšně je komentovaná odborným výkladem. Během plavby je podáván tříchodový oběd.

Vyvrcholením cesty z Míšně bude autobusový přejezd na zámek Moritzburg. Návštěvníky obvykle nadchne vedle prohlídky pohádkového zámku s řadou zajímavostí i možnost projížďky kočárem zámeckými zahradami a kolem jezera. Samotná procházka impozantním vodním mostem k zámku ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky na romantiku života šlechty, svět pohádek a princezen. Po prohlídce zámku návrat autobusy do Děčína, pro zájemce bude alespoň jeden autobus na zpáteční cestě zajíždět i k vlakovému nádraží v Ústí nad Labem.

Adventní Konigstein ***

Návštěva hradu Königstein, největší někdejší vojenská pevnost a hrad v Evropě. Byl postaven před více jak 400 lety, možnost prohlídky. Koná se zde historicko - romantický adventní trh zvaný Zimní pohádka, který patří k nejkrásnějším adventním zážitkům v Německu. Trh je plný zdobených středověkých stánků místních řemeslníků, jesličky s živými zvířaty, 250 ozdobených vánočních stromků. Snadným přístupem skalním výtahem se dostanete k adventnímu kalendáři v pevnosti, který je s délkou 112 metrů nejdelším adventním kalendářem na světě. V areálu hradu se nachází 2. nejhlubší studna v Evropě 152,5 m, nejstarší stavbou areálu je dochovaná kaple z konce 12.stol. Hrad se vypíná do výše 240 m. nad úrovní Labe.

Pro ty z Vás, kteří si oblíbili jedinečné pohledy na okolní krajinu z paluby lodi a chtějí poznat nová místa, jsme připravili novinku – plavbu lodí do Konigsteinu. Čeká Vás plavba labským kaňonem z Děčína kolem majestátně se tyčících skal českosaského Švýcarska, zastavujeme pod pevností Königstein. Nemusíte se obávat chladu na lodi - loď je vytápěná. Cestou z Děčína do Konigsteinu bude podáván oběd (hlavní jídlo), cestou zpět do Děčína zákusek a káva.

Cestou zpět se také budete moci zúčastnit pečení perníčků, které si pak můžete sníst nebo odnést s sebou.

Drážďany Hotel Ibis **+

Advent v Drážďanech hlavní město Saska s více jak půl milionu obyvatel ležících nedaleko českých hranic na řece Labi. Často jsou nazývány městem Florencie na Labi. Barokní stavby nemají v Německu obdoby. Po vybombardování spojeneckými vojsky v r.1945, podařilo se místním paláce, kostely a památky znovu vybudovat. Město je 4. nejnavštěvovanějším městem Německa. 

V blízkosti centra města je barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. Zwinger je nabitou klenotnicí drážďanských nejcennějších uměleckých sbírek a také barokní architektonické školy. Komplex se skládá z několika budov a nádvoří. To, co do Zwingeru láká návštěvníky nejvíce, je bezpochyby právě tato budova, kde se nyní nachází fenomenální Galerie starých mistrů. Zde je možnost ve dvou patrech budovy obdivovat díla německých, italských, francouzských a holandských malířů, mezi kterými se vyjímají taková jména jako Rembrandt, Rubens nebo Tizian.

Uvidíme další skvosty Drážďan jako kostel Frauenkirche, známou Semperovu operu, Brühlsche Terasse a Hofkirche.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné