Rusko - Transsibiřská magistrála a Krugobajkalka

Všechny typy tohoto zájezdu jsou zpracovány tak, aby byla možnost dodržování osobní hygieny při ubytování na hotelu - žádné turbázy!, nákup potravin v obchodech na další cestu vlakem. Cestou je naplánována návštěva nejzajímavějších měst.

Neexistuje nic, co by se podobalo Transsibiřské magistrále (zkráceně Transsib). Měří 9288 km, prochází přes sedm časových pásem – v Moskvě snídají, na dálném východě už je odpoledne. Spojuje ruské regiony a Evropu s Asií. Přežila komunistickou revoluci, 2 světové války, zasáhly ji povodně, tuhé ruské zimy a spalující léta. Toto je důkaz mimořádnosti této železniční tratě. Je to nejdelší trať na světě. Cestování ruskými vlaky je poměrně pohodlné, především z toho důvodu, že vlaky jsou o něco širší než ty Evropské, díky širšímu rozchodu. Lůžkové i lehátkové vagony jsou se 3 ev. 4 lůžky. O cestující se stará "děžurnaja" /stevard, ve vagoně je k dispozici samovar s horkou vodou pro přípravu jídel (polévek) nebo nápojů. Stravování je možné i v jídelním voze, ev. nakupovat jídlo na nádražích, kde často "bábušky" prodávají vlastní výrobky: ryby, pirožky, boršč. K tomuto účelu doporučujeme vzít si ešus nebo pod. POZOR! Z důvodu vyřízení víz je možné se přihlásit na zájezd nejpozději 5 týdnů před odjezdem. Klienti, kteří chtějí cestovat vlakem Ostrava-Moskva a zpět, musí mít navíc vízum přes Bělorusko, proto je nutné přihlášení nejpozději 5 týdnů před odjezdem zájezdu.

Program zájezdu na rok 2018 byl rozšířen o návštěvu Jekatěrinburgu a hl.města Burjacké republiky Ulan Ude.  V září 2018 pojede zájezd po celou cestu vlakem jak ve směru do Vladivostoku, tak ve směru zpět, se zastávkami v Čitě a Krasnojarsku.

Petrohrad ,za Polární kruh a Solovky

Vlakem až za Polární kruh, uvidíte města Murmansk, Solovecké ostrovy-Solovki, Petrohrad, Kronštadt Zájezd je nenáročný, pěší tůry přírodou kolem 5-7 km, dále po památkách po městě, cestování lodí asi 35 km na Solovki. Petrohrad patří mezi nejkrásnější města světa. Solovki v současné době navštěvují turisté z celého světa. Murmansk je největší město světa za severním polárním kruhem. Po 1.svět.válce sem byla z Petrohradu přivedena železnice v délce 1445 km a město se rychle rozrostlo. Město je důležitým přístavem, jediným ruským v Barentssově moři, který po celý rok nezamrzá, protože jej omývá Golfský proud. Koncem května již se blíží Polární záře a teplota pomalu stoupá k 10-15°, koncem července zase tyto záře pomalu končí. Městskou dopravu zajišťují trolejbusy, které jsou v provozu nejseverněji na světě. V době zájezdu bývá obvykle teplota v těchto městech i přes 20°. UPOZORNĚNÍ: vzhledem k tomu, že ještě není 100% znám jízdní řád po Rusku, může být termín až o 3 dny posunut, obsah programu se nezmění. hotely a apartmány v centru nebo v blízkosti centra města

Souběžně s tímto zájezdem je nabídnut i zájezd s kombinovanou odpravou tj.: Praha - Petrohrad a zpět letecky, v Pertrohradu se skupina spojí, má společný program a cestuje společně do Murmanska a na Solovecké ostrovy (vlakem+lodí). Oba typy zájezdů jsou na stejné cenové úrovni. Vzhledem k návaznosti vlakových spojů na území Ruska je zájezd prodloužen o jeden den tzn. 1 nocleh navíc (cena zájezdu se nezvyšuje). 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné