Transsibiřská magistrála, Bajkal ***

Termíny  Základní cena zájezdu/2lůž.pokoj/os.vlak/let, Ulan Ude Základní cena zájezdu dítě 4-11 let/přistýlka se2 dosp.UU
     
Poplatek za zaslání dokladů na zájezd poštou (cenina)                 80 Kč

Poplatek za zaslání přihlášky poštou                                           30 Kč
Cena zahrnuje

letenka Praha-Moskva, Irkutsk-Praha včetně všech poplatků, jízdné Transsib. magistrálou Moskva -Ulan Ude, 7x/5x lehátko/lůžko ve vlaku T/4, 1x místenka, 6x hotely 2-3* ve 2lůž. pokojích s WC+sprcha (možnost přistýlky), 1x odpočinek na hotelu, 11x snídaně v hotelu nebo ve vlaku (event.balíček na cestu), registraci, český vedoucí zájezdu (od 8 osob), pozvání, pěší okruh v Moskvě, okružní jízdy v Jekaterinburg, Irkutsk, Listvjanka, Bajkal, Ulan Ude včetně vstupů během okruhu (viz informace), loď kolem Krugobajkalky po Bajkalu, transfer z/na nádraží Irkutsk + z/na letiště (taxi/MHD), zák. pojištění CK, DPH, poplatek do GF u MMR.

Cena nezahrnuje

MHD (kromě transferu z/na letiště/nádraží), vízum, CZP (povinné), servisné (bakšišné) 1000 Rublů na drobné poplatky: úschovny zavazadel v hotelích, vybíráme na místě. Vstupy do památek atp., ostatní strava, kapesné a vše co není psáno "cena zahrnuje".

Ubytování

6x hotely**, ve 2lůž. pokojích s možností přistýlky, s vlastním WC+sprcha/vana, se snídaněmi, 5x ve vlaku ve 4místném kupé, se snídaněmi, 1x odpočinek na hotelu. V Irkutsku a v Ulan-Ude nemají hotely výtahy, .

Stravování

11x snídaně, jsou podávány v hotelích, ve vlacích - různého typu od kontinentální přes balíčky na cestu (z časových důvodů) až po bufety.

Program

Používané zkratky: MOV = Moskva,  EKA = Jekaterinburg, IKT = Irkutsk, UU = Ulan Ude, VVO = Vladivostok,    KHV = Chabarovsk

Program: 1.den: sraz na letišti Praha Ruzyně dle času odletu u místa, kde se balí kufr, přílet MOV, odjezd MHD do hotelu Retro** na Kazaňskom vogzale, ubytování, začátek programu s vedoucí zájezdu

2.den: snídaně, odjezd v 8,30 hod. Metrem (prohlídka interiéru) do centra Moskvy, Rudé náměstí, Kreml exteriér, chrámový komplex Vasila Blaženého a jiné památky v centru. Kolem 22.hod. návrat pro zavazadla, odchod na nádraží MOV Jaroslavskij, ubytování ve vlaku

3.den: odjezd v 0,35 hod., snídaně ve vlaku, cesta vlakem, i další noc

4.den: příjezd do EKA v 11,00 hod., odchod z nádraží do hotelu Marins Park - cca 300 m, ubytování, ve 12 hod. výlet: památník hranice mezi Evropou a Asií. Návštěva klášterního komplexu Janina Jama -klášter, kde byla vězněna carská rodina Romanovců, do popravy, památník obětem Čsl. legionářů na Michajlovském hřbitově. Pravoslavná Ruská církev prohlásila cara Mikuláše, jeho ženu a děti za svaté mučedníky, nocleh.

5.den, snídaně individuál. program. V 10,30 hod., odchod na nádraží, ubytování ve vlaku, odjezd v 12,00 hod. EKA čas. Odjezd do IKT

6.den: cesta vlakem, snídaně ve vlaku, prohlídka okolí cesty z vlaku.

7.den: snídaně, po příjezdu do IKT, odjezd a ubytování v hotelu Lotos**

8.den: snídaně lodní výlet kolem Bajkalu, prohlídka nejzajímavějších částí železnice Krugobajkalka (UNESCO), která vede kolem Bajkalského jezera. Trať je z 19. stol., má spoustu technických památek jako jsou tunely, viadukty, mosty atp. Návrat do Listvjanky: Cherski Stone-vyhlídka na Bajkal+Šaman Kamne, prohlídka Bajkalského ekologického muzea a bajkalské něrpy-tuleni žijící v Bajkalu, rybí tržnice. Nocleh hotel Lotos** v IKT

9.den: snídaně, Tallczy -venkovní Architektonicko- etnografické muzeum s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků, uvidíte jaký byl život na Sibiři. Návrat do IKT, prohlídka města, např. Znamenský klášter, Katedrála Zvěstování a Savior chrám, Kupecké domy, Haškův dům, dále pěší procházka. Nocleh v hotelu Lotos** v IKT.

10.den: snídaně, odjezd na nádraží a následně vlakem do Selenge Trinity male Monastier - jeden z mála klášterů na tomto území. Pak odjezd do Ulan Ude, po příjezdu, ubytování v hotelu Odon**, nocleh

11.den: snídaně, prohlídka města s bustou Lenina, největší na světě a zajímavosti Burjacké republiky. Ivolginský dacan: „Chambyn Sume“, největší a nejvýznamnější budhistický komplex na Sibiři. Stále zde žijí lámové a mnoho žáků, prohlídka Etnografického muzea.

Po návratu z prohlídky Invongilsk a Etnografické muzeum, odjezd vlakem do Irkutska v lehátkovém voze.

12. den příjezd v ranních hodinách do Irkutska, přejezd do hotelu Lotos, krátký odpočinek, snídaně a odjezd na letiště.  Odlet, 1x mezipřistání, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Slevy a příplatky

Super First minute platí do 31.12.2019 je další sleva -500 Kč. First minute: zájezd v červenci 2020 sleva -4%, zájezd v září 2020 sleva -5%. 1. záloha na zájezd 10 000 Kč do 10 dnů od podpisu smlouvy, 2.záloha 20 000 Kč do 15.3.2020, doplatek do plné ceny zájezdu je nejpozději 40 dnů před odjezdem na zájezd. Ceny pro děti, držitele jízdného OSŽD, skupiny přátel a malé skupinky již od 4 osob Vám sdělíme na tel. dotaz.

Sleva pro učitele a pracovníky ve školství + lékaře (nutné předložit potvrzení zaměstnavatele) - 1000 Kč

Příplatek za single pokoj  3 990 Kč. Povinné příplatky - viz tabulka, servisné (bakšišné) 1000 Rublů na drobné poplatky jako úschovny zavazadel v hotelích, vybíráme na místě,

Informace

Tento zájezd je možné absolvovat vlakem v celém úseku tzn., z ČR až do Vladivostoku a zpět, event. do Ulan Ude, podrobnosti sdělíme na tel. dotaz. Zájezd je 28 denní.

Informace: možnost využití služeb jídelního vozu v rámci jeho otevírací doby - je uvedena na dveřích u průvodčího (ceny jsou pro nás dostupné), možnost zakoupení čerstvého pečiva, sýrů, naložených nebo uzených ryb, zmrzliny, nápojů, ovoce a zeleniny v průběhu jízdy od místních lidí na zastávkách vlaku (někdy trvají pár minut, někdy i hodinu - vždy je nutné zeptat se průvodčího nebo "děžurnej"

- Focení nádražních budov, lokomotiv, vlaků, mostů, tunelů, vojenských objektů, vnitřku chrámů je oficiálně zakázáno - pro ně je to samozřejmost. Při focení je nutná obezřetnost, hrozí konflikt s policií a smazání fotek,

Zavazadla: do vlaku je možné vzít si zavazadla, která uložíte nad sebe, nebo pod sedadlo. Musíte počítat s tím, že se zavazadlem budete nuceni sami manipulovat,  je nutné zavazadla volit dle vlastní síly. Také počítejte s tím, že v hotelu v IKT a UU nejsou výtahy, je nutno si zavazadlo přenést osobně

Zavazadla - odbavená do podpalubí letadla jsou omezena váhou 15 nebo 23 kg. Příruční zavazadlo s váhou 8/10 kg a s mírami max.: 40 x 55 x 20 cm.

Pokud se přihlásí na zájezd jednotlivec, musí počítat s tím, že si musí připlatit single pokoj. Pokud seženeme osobu na doobsazení do pokoje, bude příplatek vrácen, nebo odečten z doplatkové částky.  

V místech: EKA, IKT, Listvjanka, Bajkal, jízda kolem Krugobajkalky, Selenga, UU, KHV, VVO jsou najaty místní agentury s místními průvodci, náš vedoucí zájezdu překládá výklad vlastními slovy. Délka okruhu od 4 až po 8 hod.

V každém vagonu vlaku je samovar, kde je možno zalít si čaj, polévku (instantní), kaše, vločky apod. V každém vagonu je "děžurnaja", která prodává drobné potraviny, např: čaj, cukr, polévku (instantní), sušenky, atp.

Typickým nápojem v Rusku je čaj a kvas - pro všechny, vodku a pivo pijí hlavně chlapi! Černá káva není běžný nápoj, nemusí být všude k dostání.

Všichni účastníci: - musí mít důstojné oblečení pro vstup na pietní místa (např. Rudé náměstí v Moskvě, mauzoleum Lenina, památníky obětem válek, všechny kláštery, chrámy a kostely ...) povinost mít zakrytá kolena, ramena a "slušný výstřih" - neuposlechnutí znamená v lepším případě konflikt s ochrankou nebo s policií, zákaz vstupu nebo tučnou pokutu až odvedení na záchytku pokud to "nějak obejdete"

Doporučení vzít s sebou - zavazadlo, které sami unesete, naložíte, přeložíte, POZOR některé hotely jsou bez výtahu: Irkutsk+Ulan Ude

Cestovní pojištění

Kromě zákonného pojištění platí cestovní kanceláře také poplatek do Garančního fondu Ministerstva pro místní rozvoj. Naše CK platí garanci do výše 1 250 000 Kč. Viz: Doklady CK - Zákonné pojištění CK

Číslo poj. smlouvy: 11-63727: kontakt na Europ Assistance: +420 2 9633 9644.

V ceně zájezdu je povinné pojištění cestovní kanceláře ze zákona 159/99 sb.
V ceně není cestovní zdravotní pojištění. CK Halmatour nabízí svým klientům 2 typy pojištění za příplatek: komplexní pojištění Typ A30, A60, A90, nebo pojištění zdravotní a storno zájezdu Typ B (pro Evropu a Středomoří). Jedná se o pojištění UNION pojišťovny, balíček služeb Komplexní pojištění zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh v zahraničí: vzniklé náklady na léky, úraz, repatriace, onemocnění, ošetření a hospitalizaci až do výše 7.000.000 Kč - pojištění asistenčních služeb do výše - bez limitu

dále obsahuje: ubytování spolucestující blízké osoby, náklady na cestu a ubytování blízké osoby, pojištění storno při zrušení cesty ze zdravotních důvodů: do výše max. 80 % z ceny zájezdu, nebo ze složené zálohy na zájezd, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu v zahraničí, pojištění zavazadel (při překonání překážky)

limity viz web stránky: www.halmatour.cz - Doklady - Rozsah a plnění cestovního pojištění -

1 pojištění Typ B pojištění pro Evropu a Středomoří,

2 - pojištění Typ C, pouze na 2 dny

3 - pojištění Typ A30, A60, A90 

Náš názor

Cestování vlakem je přece jen nejkrásnější!! Uvidíme okolní krajinu, setkáme se se spoustou zajímavých lidí, navšívíme zajímavá místa a města. 

                                                               

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné