Cefalú Santa Lucia ***

Na severním pobřeží Sicílie 60 km od Palerma se rozkládá městečko Cefalú, které je jedno z nejkrásnějších na Sicílii. Pláže jsou písčité s vodami Tyrhenského moře s pozvolným vstupem do moře, vzdáleno cca 250 m, s malými zákoutími, proto přitahuje hlavně seniory, rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Toto pobřeží je obklopeno krásnými horami a přírodou lákající k pěším procházkám a výletům. Určitě zajímavá procházka bude na horu Roca di Cefalú s množstvím vykopávek, vzdálenost je asi 2,5 km od hotelu. V Cefalú se nachází byzantsko-normánská katedrála, která byla zařezena na seznam UNESCO. Město má spoustu sakrálních historických staveb obzvláště kostelů, některé z nich jsou bohužel, uzavřeny. Nad hlavní katedrálou se majestátně vypíná vápencová skála La Rocca. Oblast Cefalú obydlena již z dob prehistorických, pak se zde vystřídaly zřejmě všechny civilizace světa jako Římané, Řekové, Byzantinci, Normané. Těmto se připisuje výstavba nejvýznamnějších památek města, jako je hlavní katedrál. Šlechta z rodu de Rocca zde vystvěla několik paláců a nádherných staveb. Za shlédnutí stojí určitě i starodávná prádelna. Také lehce dostupné Palermo vlakem - nádraží cca 2500 m, ev. MHD.Palermo je nabito historickými, kulturními a světskými stavbami  a vzhledem k množství těchto památek láká turisty z celého světa. Hora Monreale se stejnojmenným klášterem s jedněmi z nejkrásnějších mozaik světa. Také je nutno vidět Chrám sv. Rozálie na hoře Pellegrino. Sicílie bývala strategickým bodem a obchodní křižovatkou mezi Evropou a Afrikou, je to největší ostrov Středomoří

Cena je platná při účasti min. 15 osob. Webové stránky hotelu:  www.

Sicílie- poznávací a poutní zájezd *** Palermo, Siracusa, Cefalú

Poutní poznávací zájezd na Sicílii, s pobytem u moře a požehnání v Římě. - Sirakusy, Catania, Palermo, moře v Cefalú

Palermo je hlavní město Sicílie a 4.největší město Itálie. Patronkou města je sv. Rozalie, která se narodila v r. 1130 do bohaté normanské rodiny, zemřela 4.září 1166 ve věku pouhých 36 let. Po opuštění kláštera, kde se jí zdál život velmi pohodlný, odešla a žila v jeskyni na hoře Pellegrino až do své smrti. Již za života ji křesťané uctívali. V r.1624 vypukla v Palermu morová epidemie, která se zastavila poté, co byly ostatky svaté přeneseny a sv.Rozalie byla pohřbena v Dómu v Palermu. 

Siracusy byly založeny v době řecké nadvlády. Největší dominantou města je kostel Santuario della Maria delle Lacrime (P.Marie Slzící), který je vysoký 76 m a na vrcholu věže stojí pozlacená socha P.Marie. Kostel byl vysvěcen v r. 1993, kterého se zúčastnil papež Jan Pavel ll. Ve městě je spousta památek z doby řecké i pozdější. V areálu Neapolis je Řecké divadlo, ze 3.století př.n.l..  V minulosti bylo svědkem premiér divadelních her Aischyla, Sofokla nebo Euripida. Oltář Hierona II., je největší oltář z řeckého období v Itálii. Nejznámější částí Neapolisu je tzv. Dionýsovo ucho - jeskyně s vynikající akustikou, díky které Dionýsos naslouchal, o čem si jeho otroci povídají, a pak je trestal. Centrum původních řeckých Syrakus bylo na ostrově Ortigia, spojeno mostem Ponte Nuovo. Apollónův chrám je nejstarším z dórských chrámů na Sicílii. Pochází z roku 570 př.n.l. a byl zasvěcen kultu bohyně Artemis. Centrem ostrova je Piazza del Duomo, kde se nachází radnice, katedrála a arcibiskupský palác. Kostel Santa Lucia alla Badia, Aretusin pramen  což je podle legendy zakletá nymfa Aretusa, která se odmítla provdat za říčního boha Alfea.

Odpočineme si u pláží Tyrhenského moře v Cefalú. Je to letovisko na severním pobřeží Sicílie. Má jen asi 13 000 obyvatel, ale určitě má co návštěvníkům nabídnout. A není toho málo. Cefalú je nádherné místo, kde můžete obdivovat historické památky, ukryté v normanském dómu s nejznámější mozaikou Kristus jako Pantokrátor (Vládce). Podniknout můžete také výlet do nedalekého města Castelbuono ve vnitrozemí s dalekým rozhledem.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné