Dech beroucí Tatry , hotel Volga ***

Expresem do Tater. Vysoké Tatry jsou nejvyšší hory Slovenska, dříve i Československa. Říká se o nich, že jsou to malé velehory. Návštěva Tatranská Lomnica, Štrbské pleso, Starý Smokovec a Hrebienok, lanovkou na Skalnaté pleso,  možnost výjezdu lanovkou na Lomnický štít, prohlídka Kežmarského zámku, který je na seznamu UNESCO. Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím celého karpatského oblouku, Je tu 26 štítů vyšších jak 2 500 m.n.m. Hlavní část Tater byla vymodelována vodou a ledovci. Vysoké Tatry  jsou nejvyšším pohořím na Slovensku i v Polsku. Největší část pohoří se nachází na Slovensku. Délka Vysokých Tater je zhruba 26 km a šířka 17 km. Nejvyšší horou Slovenska je Gerlachovský štít, na o něco menší Lomnický štít  je možné dostat se kabinovou a visutou lanovkou z Tatranské Lomnice, s přestupem u Skalnatého Plesa. Na Hrebienoku hlídá Tatry 2,4m. medvěd - ochránce Tater.

Lázně Hotel Palace *** , Termály a lázně, Sliač

Lázně Sliač jsou v Banskobystrickém kraji, jen asi 5 km od Zvolena a 17 km od Banské Bystrice, tzn., že je možno obě tato krásná historická města během pobytu navštívit. Lázeňský dům PALACE se nachází ve střední části lázeňského komplexu, nedaleko budovy balneoterapie. Sliač má asi 5000 obyvatel a nachází se zde kostel sv. Mikuláše a kaple sv. Hildegardy z 19.stol.

Lázně jsou zaměřeny na léčbu civilizačních chorob jako jsou revmatizmus, pohybové ústrojí, ženské nemoci, chronické nemoci oběhového ústrojí, vysoký krevní tlak, arterioskleroza, pooperační stavy srdce a cév apod. Základem léčby jsou bazénové a vanové koupele, fyzioterapie, hydroterapie, elektrotherapie, masáže, dietní strava. K pitné kúře se využívá celkem 5 léčivých minerálních pramenů o různé teplotě. Nejteplejší a terapeuticky nejúčinnější je Kúpeľný pramen (33,3°C), nejstudenější tefánik (12°C). Prameny jsou vhodné pro podporu trávení, nemoci žaludku, štítné žlázy, močového měchýře, chudokrevnosti. V lázních je možné využít termální koupaliště, fitnes, plaveckého bazénu, inhalací, léčebného tělocviku, plynových injekcí, uhličité koupele, tenis, volejbal. Procedury se poskytují od pondělí do soboty, v neděli a o státních svátcích se neposkytují. Léčebný balneorehabilitační program je sestavený takovým způsobem, aby odpovídal zdravotnímu stavu klienta a zahrnoval optimální výběr z více jak 50 léčebných procedur poskytovaných v lázních Sliač.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider

"A jedeme vlakem...."

Vlakem na dovolenou k moři, za poznáním až kam je to možné.

Chci vědět více

Vlakem do světa

Za nevšedními zážitky z cestování vlakem po různých zemích světa.

Chci vědět více

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Zájezdy vlakem

Zájezdy vlakem k moři:

Albánie

Bulharsko

Chorvatsko

Itálie

Itálie-Sicílie

Černá Hora

Rumunsko

Polsko

a další kam je to možné

Zájezdy vlakem za poznáním:

Polsko

Rakousko

Rusko

Srí Lanka napříč vlakem r.2018

Transsibiřská Magistrála vlakem celou cestu

a další kam je to možné