dovolená vlakem

ID: 616974

Pouť do Assisi a na Sicílii k P.Marii ***

Termín: 11.09. (So) - 21.09. (Út) 2021

Délka pobytu: 11 dní, 10 nocí

Doprava: Vlakem / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 23 550 Kč

Poloha

Pouť vlakem po Itálii a na Sicílii, denně bude možno zúčastnit se mše svaté. Všechna navštívená místa jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme jedny z největších poutních míst nejen v Itálii ale i v Evropě. Hrob sv. Františka v Assisi, katedrálu Panny Marie delle Lacrime a vykopávky v Siracusích, klášter sv. Rozálie na hoře Pellegrino, jeden z největších mozaikových chrámů na světě na hoře Monreále u Palerma, byzantské chrámy a památky v Palermu- Palestinská kaple, Duomo, Normánský palác, chrám sv. Giussepe, Quatro canti, Fontána Pretoria, aj. Po stopách sv. Petra a Pavla, sv. Františka z Assisi, sv. Rozarie a dalších světců.

Svatý František z Assisi založil mnišský žebravý řád františkánů, žil velmi prostým životem, i přesto, že se narodil do bohaté rodiny. V r. 1997 celé město poničilo silné zemětřesení. Výzdobu obou kostelů prováděli přední umělci té doby, např. Giotto a Lorenzetti.

V Sirakúsích chrám Santuario della Madre Vergine delle Lacrime – (P.Marie Slzící), který je vysoký 76 m a na vrcholu věže stojí pozlacená socha P.Marie. Je to obrovský centrální chrám založený po zjevení plačícího obrazu Panny Marie a zázračném uzdravení zdejší smrtelně nemocné ženy z roku 1953. Tato obří betonová stavba byla vystavěna v letech 1966 až 1985, ale vysvěcena až v r. 1994 papežem Janem Pavlem ll. Jeho žebrová špičatá věž je dominantou - symbolem města. Chrám je viditelný z dálky.

V Palermu - hlavní město Sicílie, uvidíme zde ty nejkrásnější památky z doby byzantské: chrám La Marmorata,  Duomo, Normánský palác, Palestinská kaple - klenot mezi Normánskými stavbami. K výzdobě byl použit mramor, zlato, vzácná dřevo, sklo – k vidění jsou mozaiky s přírodní tematikou, mozaikové podlahy, mramor zdobený zlatem, dřevěné arabské řezby na stropě, mozaikové kazatelny. Největší Zlatá mozaika zobrazuje byzantského Pantokratora - Krista Všemohoucího. Na náměstí Piazza Cattedrale je katedrála - Diomo Santa Vergine Maria Assunta postavená koncem 12. st. Normany. Dříve zde stála arabská mešita, přestavěna z křesťanského kostela.  Exteriér zdobí gotika s islámskými a katalánskými prvky. V interiéru po stranách jsou busty všech dosavadních papežů. Nezapomenutelný bude určitě zážitek na obrovské palermské tržnici Ballaró. Také bude určitě nezapomenutelná cesta z pevniny na ostrov ve vlaku, který vjede do lodi a ta jej přepraví na Sicílii. Do lodě vejde až 14 vagonů s cestujícími.

Na závěr zájezdu se zastavíme ve Vatikánu, kde papež František uděluje audience. Každý, kdo se bude chtít audience zúčastnit, musí poslat do CK osobní údaje (nejpozději 2 měsíce před konáním zájezdu).  

Zvažte své oblečení, protože v šortkách, minisukni a s holými rameny vás do chrámu (ani do jiného kostela) nepustí.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" pod Ceníkem

Program

Do ceny zájezdu je počítáno jízdné z Břeclavi. Z vaší nástupní stanice je nutno si přikoupit jízdné do Břeclavi.

1. den odjezd vlakem z Prahy/Ostravy (přestup v Brně) kolem 14.hod., do Vídně, po přestupu do lehátkového vozu, odjezd do Florencie

2. den ráno příjezd v 6,20 do Florencie. V případě časového prostoru je možné podívat se na chrám Santa Maria Novella. Pokračování v cestě do Assisi, příjezd kolem 11. hod. Zanechání zavazadel na hotelu, návštěva poutního kostela Santa Maria degli Angeli ve stejnojmenné vesnici. Uvnitř se nachází původní kaple Porciunkule sv. Františka z Assisi, kde se chodil modlit. Kostel pochází ze 16. stol. Tato kaple a Bazilika sv. Františka, patří mezi nejvýznamnější poutní místa Itálie i světa. Účast na mši svaté. Fakult.večeře, nocleh.

3. den po snídani odjezd autobusem do centra Assisi (2,5 km) do hlavní Baziliky sv. Františka, která je vystavěna nad jeho hrobem. Kázání sv. Františka poslouchalo stále více příznivců, mezi nimiž byla i 1.žena sv. Klára. Spolu založili Řád svaté Kláry - Klarisek, jehož členkou byla i sv. Anežka česká. V případě zájmu a časového prostoru je možná prohlídka kláštera sv. Kláry. Kolem 15.hod. odjezd k nádraží Assisi, možná fakult. večeře- pizza, odjezd vlakem do Říma s přestupem ve Foliňo. V Římě přestup na přímý vlak v lehátkovém voze do Sirakús.  

4. den příjezd kolem 11. hod. dopoledne do Siracus, odchod na hotel, vzdálený cca 350 m, uložení zavazadel v hotelu, odchod do chrámu Panny Marie Lacrime. Účast na mši svaté, fakult. večeře, nocleh.

5. den snídaně, prohlídka archeologického areálu - Dionýzovo ucho, obětní oltář, římské a řecké divadlo, atd. V případě zájmu prohlídka Ortiggie - Aretusina fontána, vykopávky, chrám Athenin, Syrakusský chrám, Fontána Dianina, atd., fakult. večeře, nocleh

6. den místo snídaně balíček na cestu, odchod od hotelu 5,15 hod. a odjezd vlakem do Palerma. Budeme projíždět po Etnou, tou nejkrásnější krajinou Sicílie - Piazza Arméria, přes Ennu (historické město). Příjezd do Palerma v dopoledních hodinách. Uložení zavazadel na hotelu, odjezd autobusem na horu Monte Pellegrino. Když se do Palerma v r. 1624 dostal mor, zjevila se Rozalia jednomu muži a řekla mu, aby přenesl její ostatky do Palerma. Když tak učinil, mor přestal zabíjet lidi, účast na mši. Svatyně je poutním místem pro hinduisty Tamily. Fakult. večeře, nocleh  

7. den snídaně, Capella Palatina, S.Giovanni d.Eremiti-ex., Duomo, Normánské paláce, odjezd na horu Monreále,  klášter s mozaikami, který se řadí mezi nejkrásnější na světě. Dále se podíváme do některého z chrámů, na vyhlídku, ze které je pěkný pohled na Palermo i na moře. Odjezd zpět do Palerma, fakult. večeře, nocleh.

8. den, snídaně, účast na mši sv., chrámy ze 12.stol. La Marmorata, San Cataldo, San Giussepe, Fontána Pretoria,  aj. Dále dle zájmu: kapucínské Catacomby, přístav, Botanická zahrada, ev. okruh městem vyhlídkovým autobusem. Fakult.večeře, nocleh.

9.den snídaně, účast na mši sv., nákupy na největší tržnici na Sicílii Ballaró, volno, do 12 hod. opuštění pokojů, v 17 hod. odchod na nádraží, následně odjezd vlakem v lehátkovém voze do Říma.

10.den po příjezdu do Říma malá snídaně v bufetu u nádraží, uschování zavazadel, odjezd metrem do Vatikánu, účast na audienci na nám. sv. Petra. Po skončení audience, prohlídka chrámu sv. Petra. V případě povolení vstupu do Vatikánských zahrad, budeme moci tyto navštívit. Pak následuje prohlídka Andělského hradu a mostu. Fakult. malá večeře v bufetu u nádraží, vyzvednutí zavazadel, odjezd vlakem v lehátkovém voze do Vídně kolem 19. hod. 

11.den příjezd do Vídně kolem 9. hod., přestup na vlak do ČR, příjezd v dopoledních až odpoledních hodinách

Ubytování

Assisi - hotel*** 2 lůžkové pokoje s možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením, toal.potřeby zdarma, klimatizace, výtah. Hotel je cca 50 m od nádraží

Siracusa - hotel***, 2 lůžkové pokoje s možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením, toal.potřeby zdarma, klimatizace, některé pokoje mají balkon/terasu, výtah. Hotel má 73 pokojů. Hotel je cca 250 m od nádraží

Palermo - hotel**, 2lůžkové pokoje s možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením, toal.papír zdarma, TV,  výtah. Hotel je v blízkosti nádraží, sídlí v budově z 19. století a má pokoje s vlastní koupelnou a postelemi z tepaného železa. Na požádání si lze půjčit fén.

Stravování

Assisi - 1x snídaně formou jednoduchého bufetu

Siracusy - 2x snídaně = 1x jednoduchý bufet, 1x balíček

Palermo - 3x snídaně, strava je podávána formou jednoduchého bufetu

3x malé snídaně cestou - káva/čaj, croisant/sladké pečivo nebo obložená houska

Cena zahrnuje

6x nocleh v hotelích 2-3*, 5x snídaně formou bufetu, 1x balíček na cestu, 3x malá snídaně cestou, jízdné na vlak Břeclav-Syracusy-Palermo-Břeclav, lehátkové příplatky T/6 Vídeň-Florencie, Řím-Syrakusy, Palermo-Řím, Řím- Vídeň, trajekt na/z Sicílii, vedoucí zájezdu, duchovní doprovod, zák.pojištění CK, DPH.

Cena nezahrnuje

CZP, městská taxa splatná na místě 2 €/den/osoba nad 12 let, ostatní strava, doprava na výlety a MHD, vstupné, kapesné, cestovní pojištění a vše co není psáno "cena zahrnuje"

Informace, ceny vstupů atp.

Doporučená částka na vstupy: 120 €, všechny ceny vstupů jsou z r.2016:.

Siracusy: Katedrála 2 Eur, Archeologický park 10 Eur, aquarium 6 Eur

Palermo: Bus 6 €, Palestinská kaple + Katedrála 12 €,  Normánský palác 10 €,  katakomby 4 €, chrám Martorana 2 €, busy ev. vyhlídkový autobus min.24 Eur,

Chrám na hoře Monreále s mozaikami 3 €, vyhlídka na Palermo 6 €, pokladnice 2 €, rajské zahrady 6 €, autobus 3€ na horu Monte Pellegrino, kde pobývala sv. Rozalie - velmi působivý.

Vatikán: vstupy do Vatikánských muzeí a zahrad (14 Eur) a dalších památek (Forum Romanum + Koloseum + Paladium 12 Eur), vyhlídkový autobus 20 - 28 Eur, 

Poznámky: Stravování - kolem 7-15 Eur v bufetech a pod., v Palermu je to možné pořídit levněji, ale musí se sedět v restauraci/bufetu  uvnitř, nikoli venku. Levně je možné pořídit jídlo na tržnicích, ev. v supermarketech

Slevy a příplatky

First minute do 31.10.2020 - 5%, záloha na zájezd pouze 1000 Kč, 2.záloha 10000 Kč do 31.1.2021, doplatek do plné ceny zájezdu do 15.3.2021. Sleva -1000 Kč pro toho, kdo bude chtít cestovat v úseku Vídeň-Florencie, Řím-Vídeň pouze s místenkami (v pohodlných sedadlech typu křesla). Povinná městská daň 2 €/osoba nad 12 let/noc, platí se na místě. Příplatek za 1lůž.pokoj 4550 Kč

11.09. (So) - 21.09. (Út) 2021 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/os.s vlastními jízdenkami
Snídaně
Vlakem/Více odjezdových míst
-First minute23 550 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoItálie
HotelPouť do Assisi a na Sicílii k P.Marii
Základní cena 2lůž.pokoj/os.s vlastními jízdenkami
Termín11.09.2021 - 21.09.2021
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: BON TON, s.r.o., Frenčízant: Růžena Halmanová, IČO: 62297813 IČO: 25390589
Vytvářím objednávku...