dovolená vlakem

ID: 636649

Cefalú Santa Lucia ***

Termín: 07.06. (Po) - 17.06. (Čt) 2021

Délka pobytu: 11 dní, 10 nocí

Doprava: Vlakem / Více odjezdových míst

Strava: Polopenze

Cena: 10 441 Kč

Poloha

Mimořádná nabídka v termínu 15. - 25. 8. 2020 máme mimořádnou kapacitu objedaných pokojů: 1x2lůžkový, 1x4lůžkový, 2x3lůžkový pokoj.

Na severním pobřeží Sicílie 60 km od Palerma se rozkládá městečko Cefalú, které je jedno z nejkrásnějších na Sicílii. Pláže jsou písčité s vodami Tyrhenského moře s pozvolným vstupem do moře, vzdáleno cca 250 m, s malými zákoutími, proto přitahuje hlavně seniory, rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Toto pobřeží je obklopeno krásnými horami a přírodou lákající k pěším procházkám a výletům. Určitě zajímavá procházka bude na horu Roca di Cefalú s množstvím vykopávek, vzdálenost je asi 2,5 km od hotelu. V Cefalú se nachází byzantsko-normánská katedrála, která byla zařezena na seznam UNESCO. Město má spoustu sakrálních historických staveb obzvláště kostelů, některé z nich jsou bohužel, uzavřeny. Nad hlavní katedrálou se majestátně vypíná vápencová skála La Rocca. Oblast Cefalú obydlena již z dob prehistorických, pak se zde vystřídaly zřejmě všechny civilizace světa jako Římané, Řekové, Byzantinci, Normané. Těmto se připisuje výstavba nejvýznamnějších památek města, jako je hlavní katedrál. Šlechta z rodu de Rocca zde vystvěla několik paláců a nádherných staveb. Za shlédnutí stojí určitě i starodávná prádelna. Také lehce dostupné Palermo vlakem - nádraží cca 2500 m, ev. MHD.Palermo je nabito historickými, kulturními a světskými stavbami  a vzhledem k množství těchto památek láká turisty z celého světa. Hora Monreale se stejnojmenným klášterem s jedněmi z nejkrásnějších mozaik světa. Také je nutno vidět Chrám sv. Rozálie na hoře Pellegrino. Sicílie bývala strategickým bodem a obchodní křižovatkou mezi Evropou a Afrikou, je to největší ostrov Středomoří

Cena je platná při účasti min. 15 osob.

Program

1.den odjezd v odpoledních hodíinách z Břeclavi, přestup ve Vídni do přímého lehátkového vozu do Říma,

2.den ráno příjezd do Říma, možnost shlédnutí katedrály Santa Maria Maggiore, přestup na přímý vlak do Cefalú, pokračování v cestě, po příjezdu transfer na hotel, nocleh. Při přesunu vlaku z pevniny Itálie na ostrov Sicílie vjíždí vlak do lodě, která přepraví vlak na ostrov, je to velmi zajímavé pro klienty, kteří takto ještě nikdy necestovali.

3.-9.den volno, koupání, slunění, event. účast na navržených fakultatiních výletech

10.den snídaně (ev.balíček), transfer na nádraží, odjezd přímým vlakem do Říma, přestup do přímého lehátkového vozu do Vídně,

11.den pokračování v cestě do Břeclavi

Vybavení

Vybavení hotelu Santa Lucia: 4* hotel postavený v středomořském stylu s 250 pokoji s balkony a výhledem na moře nebo do zahrady. 2 lůžkové pokoje s možností  přistýlky. Všechny pokoje jsou klimatizavány, mají TV/SAT, telefon, na vyžádání minibar (za příplatek). Hotel má bazén pro dospělé, a pro děti, terasa s lehátky a slunečníky, restaurace, odkud je nádherný výhled na moře (od června do září), soukromá pláž s lehátky a slunečníky. Je zde kongresová hala, společenská místnost s TV, parkoviště - nehlídané. Za příplatek je možné využít solárium, evemt masáže. Několikrát za týden jsou zde večerní zábavní programy. děti se mohou vydovádět na dětském hřišti. Hotel zajišťuje také autobusové výlety do Palerma, na Etnu a archeologických nalezišť v okolí Agrigenta. V případě zájmu budou v nabídce výlety vlakem (na místě) do okolí např. Palermo a okolí, event. jiné.

 

Ubytování
Mimořádná nabídka v termínu 15. - 25. 8. 2020 máme mimořádnou kapacitu objedanných pokojů: 1x2lůžkový, 1x4lůžkový, 2x3lůžkový pokoj. Všech 250 pokojů převážně 2lůžkových, nebo s možností přistýlky. Pokoje jsou klimatizované s vlastním WC+sprcha/vana, satelitní TV, telefon, lednička, klimatizace (15.6.-15.9.), trezor, nezávilsé topení, toal.potřeby zdarma, výhled do zahrady nebo na Středozemní moře. Za příplatek půjčování dětských postýlek.
Stravování

Polopenze, snídaně bufet, výběr z menu k tomu salátový bufet, 

Cena zahrnuje

8 noclehů, 7x polopenze, 1x snídaně, 2x malá snídaně cestou, vedoucí zájezdu (min.15 osob plně platícíh), transfer MHD z/na nádraží, úklid a služby hotelu, plážový servis u bazénu nebo na pláži, klimatizace, zákonné pojištění CK, DPH, příplatek do GF při MMR.

V ceně doprava: jízdné Břeclav-Cefalú-Břeclav, lehátka Vídeň-Řím-Vídeň, místenky Řím-Cefalú-Řím,

Cena nezahrnuje

ostatní strava, nápoje, cestovní zdravotní pojištění, fakultativní výlety a vše co není napsáno "cena zahrnuje", místní taxa pro osoby nad 12 let 12-16 Eur/osoba/pobyt - platí se na místě.

Fakultativní výlety

Fakultativní výlety za příplatek: na všech výletech je min. počet účastníků 10 osob.

1. Palermo. Doprava vlakem + MHD. Určitě se musíte zastavit v hl.městě Palermu s mnoha památkami z dob vládnutí různých dynastií a tržnicí. Pěší okruh cca 5 km: Santa Caterina. Fontana Pretoria, Martorana, chrám Eremiti (exterier), Capella Palatina, Porta Nuova, vykopávky Palazzo Sclafani, Duomo event i katakomby, chrám San Giuseppe dei Teatrini, Quanto Canti. A samozřejmě nekonečně velká tržnice v blízkosti nádraží s velmi příznivými cenami potravin, zeleniny atd. Cena zájezdu je bez vstupů a každý účastník si může vybrat, kterou památku s platícím vstupným si bude chtít vybrat. Celodenní výlet 25 Eur - bez vstupů.

2. Výlet vlakem + MHD na Monreale - jedním z nejkrásnějších mozaikových chrámů na světě.  Celodenní výlet cena 25 Eur - bez vstupného

3. Castelbuono autobusem

Slevy a příplatky
First minute na zájezd v září -5% ze základní ceny za dospělou osobu, -3% za dítě do 12 let. Sleva stálá z ceny zájezdu pro děti až do 12 let, děti do 2 let zdarma.

Příplatky: pobytová taxa splatná na místě: 12-16 Euro/osoba nad 12 let/pobyt. Cena svozy vlakem: z Ostravy a okolí, Nový Jičín 450 Kč, Hranice, Olomouc 400 Kč, Pardubice 720 Kč a dále dle tarifu ČD. Single pokoj 4490 Kč/ pobyt.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" pod Ceníkem

07.06. (Po) - 17.06. (Čt) 2021 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Polopenze
Vlakem/Více odjezdových míst
-5%First minute10 441 Kč
Vybrat termín
13.09. (Po) - 23.09. (Čt) 2021 - 11 dní, 10 nocí
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Polopenze
Vlakem/Více odjezdových míst
-5%First minute10 441 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Sicílie v mém srdci. Třetí v řadě ...
Sicílie v mém srdci. Třetí v řadě. . . Pěkný hotel, skvělá kavárna, neuvěřitelně dobré espresso a fantastická zmrzlina. Přátelský personál, bohatá nabídka jídla pro všechny chutě. Stará část Cefalua... celá recenze s možností překladu
dum018, 12:33 23.09.2019
Dobře, dobře!
Upřímně mohu říci, že hotel je v pořádku. Získáte to, za co platíte. ? Čtení komentářů s jednou hvězdou Nevím, jestli moje žena a já měli štěstí, ale jídlo bylo ve skutečnosti docela dobré (někdy... celá recenze s možností překladu
szymond393, Vratislav, Polsko, 08:44 28.07.2019
Místo konání svatby
Ahoj, navštívil jsem tento hotel koncem června začátkem července 2019. Hotel je 30 minut chůze od centra města taxi jízdné je obvykle 10 eur, ale můžete získat autobus mimo také, ale jsou vzácné... celá recenze s možností překladu
Ivebeenbished, Warrington, Spojené království, 15:32 07.07.2019
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoCefalu
HotelCefalú Santa Lucia
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Termín07.06.2021 - 17.06.2021
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Halmatour, Růžena Halmanová IČO: 62297813
Vytvářím objednávku...