dovolená vlakem

ID: 988645

Termín: 01.02. (Út) - 14.02. (Po) 2022

Délka pobytu: 14 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Dle programu

Cena: 73 990 Kč

Popis
Patagonie je jednou z nejkrásnějších a nejpůsobivějších částí celého kontinentu Jižní Ameriky a rozkládá se na území Chile a Argentiny. Pokud jste vyznavači přírody, horských masívů, ledovcových jezer a krásných ledovců, potom je tato oblast a zájezd právě pro Vás. Navštívíte ledovec Perito Moreno, který je považován za nejhezčí na světě a jako jeden z mála stále roste! Perličkou je návštěva národního parku Torres del Paine, který je jedním z nejvyhledávanějších parků světa. Panenská příroda, nekonečné hory, pláně a ledovce, to je Patagonie. Tento zájezd je ještě okořeněn zastávkami v hlavních městech Chile i Argentiny, kde můžete přičichnout k místní kultuře.
Program
1
Odlet z Vídně či Prahy
Odlet z Prahy či Vídně do Buenos Aires. Večerní přílet do Buenos Aires v den 1. anebo ráno v den 2. dle Vašich letenek. Po příletu Vás převeze anglicky mluvící průvodce do Vašeho hotelu.
2
Buenos Aires (s)
Po příletu Vás řidič vyzvedne na letišti a převeze Vás do hotelu v centru města. Budete mít čas si vydechnout a strávit zbytek dne dle vlastní úvahy buď odpočinkem, nebo můžete sami vyrazit na první prohlídku této rušné metropole. Následuje první nocleh.
3
Buenos Aires (s)
Ráno po snídani vyrazíte na prohlídku Buenos Aires, města kypřícího životem (cca 3,5 h). V metropoli známé jako “Paříž jižní Ameriky” navštívíte srdce města, náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniální radnicí. Odtud pak pojedete dále autobusem přes San Telmo (čtvrť tanga) do La Bocy, známé svými barevnými, malebnými domy. Na závěr navštívíte noblesní čtvrť Recoleta ve francouzském stylu, a proslulý hřbitov, kde je pohřbena i Evita Perón. Zbytek dne je vyhrazen pro Váš individuální program. Na přání Vám zajistíme fakultativní vášnivý večer v rytmu tanga, neboť právě Buenos Aires je jeho kolébkou.
4
Buenos Aires – El Calafate (s)
Po snídani Vás odvezeme na letiště Ezeiza, odkud Vás čeká let do El Calafate, na jih Argentiny do Patagonie. Po příletu Vás vyzvedne anglicky hovořící průvodce a dopraví Vás do hotelu. První den je bez pevného programu, můžete se projít podél jezera, nebo navštívit rušnou hlavní ulici města. Přenocování v hotelu.
5
El Calafate, Perito Moreno (s)
Tento den po snídani se vydáte na ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Leží asi jen 80 km od El Calafate. Výlet vede nejprve přes typickou patagonskou step, dokud nedorazíte k horám. Zde se velmi rychle mění klima, takže buďte připraveni třeba i na déšť či sníh. Každopádně, ať už bude počasí jakékoli, zážitek z ledovce bude vždy stejný: úchvatný a působivý. Sytě modrá barva je ohromná. Do jezera co chvíli padají kusy ledu a nebudete schopni od této přírodní podívané odtrhnout oči. Po tomto celodenním výletě se odebere zpět na hotel.*Program je možné prodloužit o tři dny v oblasti El Chalten, viz dny x6 – x8.
x6
El Calafate – EL Chalten (s)
*Prodloužení programu:Dnes máte zajištěn autobus do půvabné vesničky v horách – El Chalten, asi 300 km. El Chalten je skvělým výchozím bodem pro treky do krásného horského prostředí Mt. Fitzroy. Zajištěn nocleh v EL Chalten.
x7
EL Chalten (s)
*Volný den k trekování v oblasti – individuální program. Zajištěn nocleh v EL Chalten.
x8
EL Chalten – EL Calafate (s)
*V průběhu dne zajištěn autobus zpět do EL Calafate, nocleh v EL Calafate.
6
El Calafate (s)
*Program je možné prodloužit o tři dny v oblasti El Chalten, viz dny x6 – x8.Šestý den je bez pevného programu. Můžete tedy odpočívat, zařídit se po svém nebo Vám rádi zajistíme fakultativní výlet lodí z Punta Bandera k ledovcům (Todo Glaciares). Vyplujete katamaránem přes jezero Argentino směrem na západ ke kanálu Upsala, budete sledovat nádherné plovoucí ledovce na jezeře kolem Vás. Potom zamíříte ke kanálu Spegazzini a budete obdivovat nejvyšší ledovcovou zeď v celém národním parku, který může dosáhnout 130 m. Po cestě zpět připlujete kanálem Icebergs Channel před ledovec Perito Moreno. Nocleh v hotelu.
7
El Calafate – Puerto Natales(s)
Po snídani pojedete autobusem nedotčenou krajinou Patagonie, překročíte pomyslnou hranici mezi Argentinou a Chile, až dojedete do městečka Puerto Natales, kde budete mít zajištěn nocleh.
8
NP Torres del Paine (s, o)
Vaše cesta dnes povede do srdce národního parku Torres del Paine, kde se zastavíte u blankytně modré laguny Amargo, jezera Nordenskjold a jezera Pehoe s jeho vodopádem Salto Grande. Celou dobu se budete moci kochat vrcholky pohoří Torres del Paine. Dnes máte pro zajištěn také oběd. Zajištěn nocleh v motelu/hotelu v NP Torres del Paine.
9
Torres del Paine – Puerto Natales (s)
Dnes máte volný program nebo si můžete naposledy užít trekování v národním parku Torres del Paine. Po něm se přesunete k ubytování do Puerto Natales.
10
Ledovce Balmacedo a Serrano (s, o)
Brzy ráno po snídani budete pokračovat k další místním atrakcím. Lodí poplujete k ledovcům Balmaceda a Serrano. Po cestě možná narazíte na hnízdiště kormoránu nebo lenivě se válející lvouny. Tento den si na farmě Magellan dopřejete i vydatný oběd. Nocleh v hotelu.
11
Punta Arenas – Santiago (s)
Tento den po snídani následuje přesun na letiště místním autobusem. Opouštíte Patagonii a letíte do hlavního města Chile do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu. Nocleh v hotelu.
12
Santiago (s)
Volné dopoledne. Odpolední program je vyhrazen prohlídce města. Santiago je nejstarší město Chile, které je evropského původu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Po únavném dni se přesunete na hotel. Nocleh.
13
Santiago – odlet (s)
Dnes Vás čeká transfer na letiště dle mezinárodních letenek. Odtud Vás čeká let zpět do Evropy.
14
Přílet do Evropy
Konec programu.*Je možné fakultativní prodloužení programu o Velikonoční ostrov v rámci 3-4 dní
Proč vybrat tento zájezd
Navštívíte národní park Torres del Paine a ledovec Perito Moreno*Zažijete divokou přírodu Patagonie – ostré štíty hor a tyrkysová jezera*Strávíte čas v hlavních městech Buenos Aires a Santiago de Chile*
Destinace
Buenos Aires, El Calafate – Patagonie – Torres del Paine, Punta Arenas, Santiago de Chile.
Cena zahrnuje
Letenky
*Mezinárodní a lokální letenky dle itineráře.
Transfery
*Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
*Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Strava
*Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
*Do míst dle itineráře.
Výlety
*Dle programu.
Průvodce
*Služby anglicky a španělsky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby

Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
Osobní útrata a spropitné

Osobní pojištění

Lokální odletová taxa
*Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava
*Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
Buenos Aires City Tax
*Od 1.3.2020 turisté starší 12 let platí daň ve výši 0,5-1,5 USD za noc dle typu hotelu.
Služby za příplatek
4* hotely

Příplatek za samostatně cestující osobu

Pojištění
*Cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Možnost prodloužení
*O pobyt v oblasti Valparaíso nebo vinařské oblasti Maipo Valley.
Fakultativní výlety
*Samba show s večeří a transportem – DOPORUČUJEME! Tango show a tradiční večeře s transportem v Buenos Aires; Výlet lodí k ledovcům Todo Glaciares.
01.02. (Út) - 14.02. (Po) 2022 - 14 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Dle programu
Letecky/Praha
-73 990 Kč
Vybrat termín
01.03. (Út) - 14.03. (Po) 2022 - 14 dní, 13 nocí
Základní cena
Dle programu
Letecky/Praha
-73 990 Kč
Vybrat termín
01.04. (Pá) - 14.04. (Čt) 2022 - 14 dní, 13 nocí
Základní cena
Dle programu
Letecky/Praha
-73 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměArgentina
MístoArgentina
HotelZA KRÁSAMI PATAGONIE
Základní cena
Termín01.02.2022 - 14.02.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: VIVA Travel dovolená-na-přání s.r.o. IČO: 06518770
Vytvářím objednávku...