dovolená vlakem

ID: 890344

Residence Maupassant/Pierre ***

Termín: 10.09. (Pá) - 20.09. (Po) 2021

Délka pobytu: 11 dní, 10 nocí

Doprava: Vlakem / Dle programu (00:00)

Strava: Bez stravy

Cena: 17 990 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
Poloha

Francouzská riviera, známá také pod názvem Azurové pobřeží patří mezi nejoblíbenější rekreační oblasti u Středozemního moře. Začíná u města Menton na Italských hranicích, pokračuje malým státem Monaco, města Nice, Cannes, St. Raphael atd. Na severu sahá až do podhůří Jižních Alp s výškou až kolem 3000 m. Tyto hory brání větrům - mistrálu od severu, proto je na území mírné a slunečné podnebí. Vždyť již v únoru se zde koná jeden z největších Evropských karnevalů, kterého se zúčastní tisíce tanečníků z celého světa.

Cannes - to je město casin, heren a festivalů, je to luxusní letovisko na Azurovém pobřeží Středozemního moře, je jedno z nejznámějších výletních míst ve Francii. Pokud chcete alespoň na chvíli zavítat do světa slavných a bohatých osobností, je právě toto místo ideální příležitostí. A možná se Vám poštěstí setkat se s některou ze známých slavných osobností, herců atp. Od r. 1946 se zde koná vždy v květnu Filmový festival, kde se uděluje hlavní cena Zlatá palma. Pokud navštívíte Cannes v létě, neměli byste zapomnět navštívit festival ohňostrojů Le Festival d´Art Pyrotechnique. Kolem pobřeží prochází široké bulváry lemované palmami, ale i úzké historické uličky. Kromě jiných známých osobností zde žili herci Jean Marais, Gérard Philipe, šanzoniérka Edit Piaf, fotbalista  Zinédine Zidane aj.

Nad městem se tyčí hora Mont Chevalier se strážní věží z 12. stol., odtud je krásný pohled na celý záliv Golfe de Napole. Kolem pobřeží roste bujná subtropická vegetace, proto je tato oblast velmi oblíbená. Jedno z nejzajímavějších míst je určitě místní věhlasná tržnice Marché Forville, je to obchodní centrum Cannes.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" vedle Ceníku

Program

1. den odjezd ve večerních hodinách z Břeclavi v přímém lůžkovém vlaku do Nice Ville, nocleh ve vlaku. (odjezd z Prahy dle jízdního řádu r. 2019 by byl vlakem RJ v 16,20). Přesný JŘ bude upřesněn až 14 dnů před odjezdem na zájezd. 

2.den příjezd do Nice Ville po 18. hodině, přestup na místní vláček, další cesta cca 50 min. Po příchodu na hotel, ubytování, nocleh

3. - 9. den volný program, event. účast na nabídnutých fakultativních výletech. 

10. den po 7. hodiny odjezd z nádraží v Cannes Boca do Nice Ville, přestup na přímý lůžkový vlak do Břeclavi, nocleh ve vlaku v lůžkovém voze T/4.

11. den dle JŘ r.2019 je příjezd do Břeclavi po 7. hod. ráno. Následně odjezd do dalších stanic. Tímto vlakem je možné cestovat z území ČR pouze ze stanice Břeclav.

Vybavení

V hotelu jsou studiové apartmány po 2 osobách, event. maximálně pro 2 osoby a 2 děti. Dále jsou zde apartmány s 1 ložnicí obvykle s manželskou postelí, obývací část se 2 rozkládacími pohovkami, kuchyňský a jídelní kout. Všechna studia a apartmány jsou vybavena TV s plochou obrazovkou, kuchyňský kout s varnou deskou, mikrovlnkou, lednice,  WC+sprcha, horní patra jsou přístupná výtahem. Ubytovací jednotky mají balkony směrem do města, do dvora, za příplatek směr moře. Na požádání a za příplatek lze připravit snídaňové balíčky.

V residenci Pierre at Vacance Cannes (v září 2021) je v kuchyňském koutě navíc myška na nádobí

Ubytování

Apartmánový Residhotel Maupassant je ve čtvrti Cannes La Bocca, jen 5 minut jízdy od centra města Cannes, nebo letiště, pouhých 100 m. od pláže. Residence má bazén otevřený od června do září. Hotel stojí v blízkosti autobusové zastávky, odkud jezdí spoje do centra Cannes. V objektu jsou studia a apartmány s možností přípravy vlastních jídel. V okruhu cca 300 m jsou 2 supermarkety, řeznictví, Turecký kebab, pizzerie, cukrárna, kavárny, ve vzdálenosti 500 m je tržnice, kde nakoupíte opravdu všechno možné..

Tato Résidence Maupassant se nachází pouhých 100 metrů od pláže, má velký venkovní bazén, brouzdaliště pro děti, otevřený od června do září. V objektu jsou studia a apartmány s možností přípravy vlastních jídel. Každý ze studií (22m2) a apartmánů (32m2) v Residenci má vybaven kuchyňský kout: mikrovlnka, varná deska, kuchyňské nádobí, lednice. Obývací pokoj s TV a balkon se zahradním nábytkem, bezplatné WIFI, trezor, WC+sprcha/vana. Některé apartmány nabízejí nádherný výhled na Středozemní moře (za příplatek. Hosté hotelu Résidence mohou relaxovat na terase na opalování, u bazénu nebo u moře. Vzdálenost od Nice je cca 20 km, od centra Cannes 3 km. Kuchyňský kout musí být uklizen (umyté nádobí a vynesený odpadový koš).

V září bude ubytování v residenci Pierre et Vacances Cannes. Tyto 2 residence se nacházejí v těsném sousedství. Každá má své vlastní vybavení. V apartmánech i studiích je výklenek, kde jsou umístěny palandy, tak je tu zaručeno alespoň malé soukromí. V obývací části jsou 2 rozkládací pohovky. V apartmánech je navíc manželská ložnice. Tato residence má kromě venkovního bazénu i skluzavku a zahradu. U bazénu jsou lehátka, bar s posezením. K moři pouhých 100 m. V kuchyňském koutu je navíc myčka na nádobí. 

Stravování

vlastní s možností nákupu potravin na tržnici nebo v supermarketech, obchodech. Nákup potravin v obchodech v okruhu cca 300 m jsou pizzerie, kebab, cukrárna, restaurace, bufetech, v blízké tržnici, která je cca 500 m.Příprava jídel v zařízeném kuchyňském koutě ve všech ubytovacích kapacitách.

Cena zahrnuje

8x ubytování za osobu ve 4-6 lůžkových apartmánech nebo ve 2-4 lůžkových studiích, jízdné z Břeclavi do Nice Ville včetně lůžkového příplatku T/4, jízdné z Nice Ville do Cannes a zpět,  vedoucí zájezdu (při min. 15 osob), závěrečný úklid, lůžkoviny, ručníky (výměna za poplatek), zákonné pojištění CK, DPH.

Cena nezahrnuje

stravu, CZP, místní taxa 14 Eur/osoba (nad 12 let)/pobyt (platí se na místě), kapesné a vše ostatní co není psáno: "V ceně je"

Fakultativní výlety

Navržené fakultativní výlety vlakem do:  Grasse, Éze - exotická zahrada a park s vyhlídkou,

autobusem: San Paul de Provence, vlakem nebo MHD: prohlídka Nice - Ruská katedrála, muzeum atd.

Lodní výlet z Cannes na ostrov Saint Marquerrite 16 €

Každý výlet se bude konat pouze za předpokladu, že se jej zúčastní min.10 plně platících osob

Orientační vstupné do objektů, platí se na místě: 

Muzea: Chagallovo muzeum 8 €, Matissovo muzeum 6 €, Picassovo muzeum 6 €, Musée de la Castre 6 €

Turistický vláček v Nice: 10 €/ osoba,  vyhlídkový patrový autobus v Nice 22 € (lze nastupovat a vystupovat kdekoli a kdykoli - platí na 1 den

Antibes: vstup do Marinelandu 40 €, Éze: exotiské zahrady 5 €, atd.

Slevy a příplatky

z ceny za děti, event. seniory 65+. Kauce: za každý apartmán nebo studio je to 100 Eur, nebo 2500 Kč, pokud nic nepoškodíte, odevzdáte uklizený kuchyňský kout, bude Vám kauce vrácena v plné výši. Poznámka: Za neuklizený kuchyňský kout je vyžadován poplatek 50 Eur. Vzhledem k tomu, že cesta je soukromým vlakem, nejsou zde žádné slevy pro držitele volných jízdenek.

- ubytování ve 2lůž.studiu v Residenci Festival bez balkonu -1150 Kč/osoba,     - děti od 6 do 14,99 let viz kalkulačka

- děti do 2,99 let bez služeb 0, pokud byste pro tyto děti žádali místo ve vlaku, postel v ubytování, platí cenu jako ostatní děti. Cenu sdělíme na tf. dotaz.

Informace

Zjednodušené požadavky pro cestu do Francie od 9. 6. 2021

Vzhledem ke klesajícímu počtu případů francouzská vláda uvolňuje od středy 9. 6. 2021 vstupní požadavky pro všechny občany EU. Kromě toho od 9. června dochází k dalšímu uvolňování zavedených opatření.

Podle prohlášení státního tajemníka pro cestovní ruch Jeana-Baptiste Lemoyna již občané EU nepotřebují od této středy pro vstup do Francie test PCR:
Plně očkované osoby a osoby, které prodělaly nemoc Covid-19, potřebují pouze odpovídající doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. U lidí, kteří ještě nebyli očkováni, stačí pro vstup do Francie negativní antigenní test a nebo test PCR, ne starší 72 hodin.
Francie uznává pouze vakcíny schválené Evropskou lékovou agenturou (EMA): Pfizer, Moderna, AstraZeneca et Johnson & Johnson. Doklad o očkování vydaný ve francouzštině nebo angličtině se považuje za důkaz očkování. Za očkovanou se osoba považuje v případě, že má :  

  • 2 týdny po 2. dávce v případě dvoudávkových vakcín (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) 
  • 4 týdny po podání vakcíny  v případě jednodávkových vakcín (Johnson & Johnson) 
  • 2 týdny po injekci u osob, které již prodělaly nemoc Covid-19 (1 nutná dávka).

Další uvolňování opatření: Kromě nových vstupních pravidel začnou od 9. června 2021 platit i další uvolnění. Po obchodech, muzeích, divadlech a kinech i po zahrádkách restaurací se nyní mohou znovu otevřít také vnitřní prostory barů, kaváren a restaurací (max. 6 osob u stolu, není potřeba test)
Zákaz vycházení se posouvá na 23:00 hod.
Od 30. června by mělo dojít ke zrušení zbývajících opatření a zákazu vycházení, za dodržení příslušných bezpečnostních a hygienických opatření (provoz restaurací, památek apod). 

10.09. (Pá) - 20.09. (Po) 2021 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 4lůž.ST/os. vč.dopravy/lůžko Břeclav-Cannes
Bez stravy
Vlakem/Dle programu
-17 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

115. z 128 hotelů v Cannes

Vynikající
86
Velmi dobré
239
Průměrné
288
Špatné
201
Příšerné
225
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
7/10
Poloha je zajímavá a příjemná, v blízkosti písečné pláže a velmi čisté vody. Apartmány mají přijatelnou dotaci, ale sály jsou velmi úzké a ložnice se obtížně větrají, protože nejsou vybaveny... celá recenze s možností překladu
Go64150730647, Bistrita, Rumunsko, 12:29 03.07.2019
Levné z nějakého důvodu, nevypadá jako obrázky.
Místo je velmi datováno a fotografie online je to nejlepší. Pokoje nevypadají takto. V žádném okamžiku před rezervací jste informováni, že recepce je otevřena pouze do 20 hodin, a bez klíče nemůžete... celá recenze s možností překladu
Ruthee O, 05:26 25.06.2019
Pěkný bazén, crap ubytování
Na naší první noci jsme byli vedeni dolů temnou stezkou se všemi našimi zavazadly a kočárkem, když jsme se dostali do našeho pokoje, bylo to neuvěřitelně malé, dost spravedlivé, jaké jsme očekávali... celá recenze s možností překladu
Francis F, Galway, Galway, Ireland, 03:28 25.06.2019
Informace o zájezdu
ZeměFrancie
MístoCannes La Boca
HotelResidence Maupassant/Pierre
Základní cena 4lůž.ST/os. vč.dopravy/lůžko Břeclav-Cannes
Termín10.09.2021 - 20.09.2021
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místoDle programu
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: BON TON, s.r.o., Frenčízant: Růžena Halmanová, IČO: 62297813 IČO: 25390589
Vytvářím objednávku...