dovolená vlakem

ID: 636649

Cefalú Santa Lucia ***

Termín: 11.09. (So) - 21.09. (Út) 2021

Délka pobytu: 11 dní, 10 nocí

Doprava: Vlakem / Více odjezdových míst (00:00)

Strava: Polopenze s nápoji

Cena: 23 290 Kč

Poloha

Na severním pobřeží Sicílie 60 km od Palerma se rozkládá městečko Cefalú, které je jedno z nejkrásnějších na Sicílii. Pláže jsou písčité s vodami Tyrhenského moře s pozvolným vstupem do moře, vzdáleno cca 250 m, s malými zákoutími, proto přitahuje hlavně seniory, rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Toto pobřeží je obklopeno krásnými horami a přírodou lákající k pěším procházkám a výletům. Určitě zajímavá procházka bude na horu Roca di Cefalú s množstvím vykopávek, vzdálenost je asi 2,5 km od hotelu. V Cefalú se nachází byzantsko-normánská katedrála, která byla zařezena na seznam UNESCO. Město má spoustu sakrálních historických staveb obzvláště kostelů, některé z nich jsou bohužel, uzavřeny. Nad hlavní katedrálou se majestátně vypíná vápencová skála La Rocca. Oblast Cefalú obydlena již z dob prehistorických, pak se zde vystřídaly zřejmě všechny civilizace světa jako Římané, Řekové, Byzantinci, Normané. Těmto se připisuje výstavba nejvýznamnějších památek města, jako je hlavní katedrál. Šlechta z rodu de Rocca zde vystvěla několik paláců a nádherných staveb. Za shlédnutí stojí určitě i starodávná prádelna. Cefalú patří mezi nejnavštěvovvanější města Sicílie. Také lehce dostupné Palermo vlakem - nádraží cca 2 km, ev. MHD.Palermo je nabito historickými, kulturními a světskými stavbami  a vzhledem k množství těchto památek láká turisty z celého světa. . Hora Monreale se stejnojmenným klášterem s jedněmi z nejkrásnějších mozaik světa. Také je nutno vidět Chrám sv. Rozálie na hoře Pellegrino. Sicílie bývala strategickým bodem a obchodní křižovatkou mezi Evropou a Afrikou, je to největší ostrov Středomoří

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" pod Ceníkem

Program

Program: 1.den odjezd v pozdějších odpoledních hod. z Břeclavi (z Prahy atd. dříve), přestup ve Vídni do přímého lehátkového vozu do Říma 

2.den po příjezdu do Říma možnost prohlídky chrámu S.Maria Maggiore, odjezd přímým vlakem do Cefalú, příjezd po 22. hod. transfer, nocleh

3.- 9.den relaxace, slunce, voda, moře, ev. účast na fakultativním výletě  

10.den transfer na nádraží v 7 hod., odjezd přímým vlakem do Říma, ve večerních hodinách přestup do přímého lehátkového vozu do Vídně. 

11.den v ranních hod.příjezd do Vídně, přestup na vlaky do ČR.

 

Vybavení

Vybavení hotelu Santa Lucia: 4* hotel postavený v středomořském stylu s 250 pokoji s balkony a výhledem na moře nebo do zahrady. 2 lůžkové pokoje s možností  přistýlky. Všechny pokoje jsou klimatizavány, mají TV/SAT, telefon, na vyžádání minibar (za příplatek). Hotel má bazén pro dospělé, a pro děti, terasa s lehátky a slunečníky, restaurace, odkud je nádherný výhled na moře (od června do září), soukromá pláž s lehátky a slunečníky.  Za příplatek je možné využít solárium, event masáže. Několikrát za týden jsou zde večerní zábavní programy. děti se mohou vydovádět na dětském hřišti. Hotel zajišťuje také autobusové výlety do Palerma, na Etnu a archeologických nalezišť v okolí Agrigenta.  Pokoje jsou klimatizovány, TV/SAT, minibar, WC+sprcha/vana, bidet, fén. Hotel má turistické informace, zajišťuje také autobusové výlety, např do Palerma ale i jinde. Téměř všechny pokoje mají balkon/terasu. Necelý 1 km od hotelu je krásná městská pláž s bílým pískem.

Ubytování

Ubytování: Hotel Santa Lucia d´Oro**** - krásný hotel postavený v mediteránském stylu ve svahu v klidné části letoviska, cca 1500 m od historického centra městečka, kam je možno se dostat pěšky procházkou po pláži (cca 20 min) nebo místní dopravou. Dvoulůžkové pokoje (v ceně jsou kalkulovány pokoje standard s balkónem bez výhledu na moře, pokoje s výhledem na moře za příplatek 1.510 Kč/osoba/pobyt) s možností přistýlky jsou vybaveny klimatizací (15.6.-15.9.), SAT-TV, telefonem, vlastím soc. zařízením (SWC, fén) a minibarem a sejfem. Možnost zajištění dětské postýlky. Hotel je vybaven recepcí, restaurací, několika bary, bazénem s oddělenou části pro děti, terasou s lehátky a slunečníky zdarma, soukromou pláží cca 600 m s lehátky a slunečníky zdarma (cca 15.6.-15.9, mimo toto období není plážový servis poskytován), (písčito-oblázková pláž cca 200 m od hotelu), dětským hřištěm, stolní tenis, animační programy v angličtině, francouzštině a italštině, aqua aerobic, diskotéky, večerní přestavení, živá hudba. Za příplatek je možné využít solárium, masáže a další wellness služby. Několikrát do týdne pořádá hotel večerní programy. Hotel pořádá také výlety do Palerma, k sopce Etna a k archeologickým nalezištím v okolí Agrigenta, výlet k zámku Castelbuono apod. Cca 7 km od hotelu se nachází aquapark (vstupné dospělí cca 14,- Euro, děti cca 7,- Euro). Hotel nabízí zapůjčení skútrů a automobilů (za poplatek). Wi-Fi je zdarma k dispozici v lobby.

Stravování

Polopenze, snídaně bufet, výběr z menu k tomu salátový bufet - pokud to pandemie covidu dovolí, jinak bude polopenze servírovaná, nebo obsluhovaný bufet. K večeři v ceně: 1/2 l vody a 1/4 l vína k večeři na osobu.

Cena zahrnuje

8 noclehů ve 2lůžkových pokojích, 7x polopenze, 1x balíček na cestu, 2 malé snídaně cestou, jízdné vlakem Břeclav-Cefalú-Břeclav včetně zajištěných lehátek T/6 Vídeň-Řím-Vídeň, místenky Řím-Cefalú-Řím, transfer nádraží-hotel-nádraží,  plážový servis u bazénu, klimatizace, vedoucí zájezdu (min. 15 oso), zákonné pojištění CK, DPH. 

Klienti s vlastními jízdenkami FIP mají v ceně 8 noclehů ve 2lůžkov. pokojích, 7x polopenze, 1x balíček na cestu, 2 malé snídaně cestou, zajištěná lehátka T/6 Vídeň-Řím-Vídeň, transfer nádraží-hotel-nádraží,  plážový servis u bazénu, klimatizace, vedoucí zájezdu (min. 15 oso), zákonné pojištění CK, DPH.  Jízdenky si zajišťují a platí sami.

Děti do nedovršených 3 let zdarma bez služeb. Pokud byste chtěli pro tyto děti místenku Řím-Cefalú-Řím, jejich cena je 450 Kč. Na stravu v hotelu mají nárok, snídaně cestou nikoli.

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, ostatní nápoje a strava, kapesné, fakultativní výlety, a vše co není psáno "cena zahrnuje", místní taxa pro osoby nad 12 let 14 Eur/osoba/pobyt - platí se na místě.

Fakultativní výlety

Fakultativní výlety za příplatek: na všech výletech je min. počet účastníků 10 osob.

1. Palermo. Doprava vlakem + MHD. Určitě se musíte zastavit v hl.městě Palermu s mnoha památkami z dob vládnutí různých dynastií a tržnicí. Pěší okruh cca 5 km: Santa Caterina. Fontana Pretoria, Martorana, chrám Eremiti (exterier), Capella Palatina, Porta Nuova, vykopávky Palazzo Sclafani, Duomo event i katakomby, chrám San Giuseppe dei Teatrini, Quanto Canti. A samozřejmě nekonečně velká tržnice v blízkosti nádraží s velmi příznivými cenami potravin, zeleniny atd. Cena zájezdu je bez vstupů a každý účastník si může vybrat, kterou památku s platícím vstupným si bude chtít vybrat. Celodenní výlet 25 Eur - bez vstupů.

2. Výlet vlakem + MHD na Monreale - jedním z nejkrásnějších mozaikových chrámů na světě.  Celodenní výlet cena 25 Eur - bez vstupného, nebo autobusový výlet, pořádaný hotelem

3. Castelbuono autobusem, pořádáno hotelem

Sport a zábava - je závislé na pandemii Covidu
Stolní tenis, animační programy (od poloviny června do poloviny září v angličtině, francouzštině a italštině), společenský tanec, aqua aerobic, diskotéka, večerní představení, živá hudba. Cca 7 km od hotelu Santa Lucia se nachází aquapark (dospělí cca 14 EUR, děti cca 7 EUR). Možnost zapůjčení automobilů nebo skútrů prostřednictvím hotelu (za poplatek).

Slevy, příplatky, vysvětlivky

Slevy pro děti viz tabulka, děti do nedovršených 3 let zdarma - viz Cena zahrnuje.

Příplatky: Cena svozy vlakem: z Ostravy a okolí 450 Kč, Hranice, Olomouc 400 Kč, Praha 800 Kč, Pardubice 720 Kč a dále dle tarifu ČD. Single pokoj 4990 Kč/ pobyt.

Vysvětlivky: vč.jízdné = včetně jízdenek Břeclav-Cefalú-Břeclav, lehátka T/6 Vídeň-Řím-Vídeň, místenky Řím-Cefalú-Řím, transfer z nádraží a zpět,

2lůž.pokoj/os.s vlastní jízdenkou = Osoba ubytována ve 2lůž.pokoji na 1.nebo2.posteli a má vlastní jízdenku (obvykle FIP-železničáři). Jízdenky si objednávají a platí sami

2lůž.pokoj/os.vč.jízdné = Osoba, ubytována ve 2lůž.pokoji na 1.nebo2. posteli

2lůž.pokoj/senior 65 a více vč.jízdné = Senior na 1. nebo 2. posteli v pokoji s jízdným

2lůž.pokoj/os./přistýlka nad 12 let vč.jízdné = osoba na 3. posteli v pokoji s jízdným

D12-14/přistýlka vč.jízdné = Dítě ve věku 12-14 let, ubytováno na 3. posteli s jízdným

D6-11/přistýlka vč.jízdné = dítě od 6 let do 11 let ubytováno na 3. posteli včetně jízdného

 

D3-5/přistýlka = dítě od 3 do 5 let ubytováno na 3 posteli v pokoji (jízdné neplatí, na lehátko nemá nárok, místenky Řím-Cefalú-Řím má zajištěny.

D2-bez služeb= dítě do 2 let včetně, nemá nárok na postel a místo ve vlaku

Doporučení: na pláži jsou někde kameny, doporučujeme obuv do vody. Fakultativní výlety za příplatek viz webové stránky: na všech výletech je min. počet účastníků 10 osob.

11.09. (So) - 21.09. (Út) 2021 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/os.s vlastní jízdenkou
Polopenze s nápoji
Vlakem/Více odjezdových míst
-23 290 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Sicílie v mém srdci. Třetí v řadě ...
Sicílie v mém srdci. Třetí v řadě. . . Pěkný hotel, skvělá kavárna, neuvěřitelně dobré espresso a fantastická zmrzlina. Přátelský personál, bohatá nabídka jídla pro všechny chutě. Stará část Cefalua... celá recenze s možností překladu
dum018, 12:33 23.09.2019
Dobře, dobře!
Upřímně mohu říci, že hotel je v pořádku. Získáte to, za co platíte. ? Čtení komentářů s jednou hvězdou Nevím, jestli moje žena a já měli štěstí, ale jídlo bylo ve skutečnosti docela dobré (někdy... celá recenze s možností překladu
szymond393, Vratislav, Polsko, 08:44 28.07.2019
Místo konání svatby
Ahoj, navštívil jsem tento hotel koncem června začátkem července 2019. Hotel je 30 minut chůze od centra města taxi jízdné je obvykle 10 eur, ale můžete získat autobus mimo také, ale jsou vzácné... celá recenze s možností překladu
Ivebeenbished, Warrington, Spojené království, 15:32 07.07.2019
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoCefalu
HotelCefalú Santa Lucia
Základní cena 2lůž.pokoj/os.s vlastní jízdenkou
Termín11.09.2021 - 21.09.2021
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníPolopenze s nápoji
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: BON TON, s.r.o., Frenčízant: Růžena Halmanová, IČO: 62297813 IČO: 25390589
Vytvářím objednávku...