dovolená vlakem

ID: 1007954

IZRAEL - VELKÝ OKRUH S ČP

Termín: 16.10. (Ne) - 23.10. (Ne) 2022

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Bez stravy

Cena: 42 990 Kč

Popis
Izrael – země přímo nabitá historií…židovskou, křesťanskou, ale i muslimskou. Všechny tyto kultury zde zanechaly své stopy a vytváří tak fascinující propletenec vztahů, událostí, historických křivd i unikátní atmosféry. Těžké, ale zároveň doslova nabité energií. Směsi moderního Izraele, spočívajícího ale na historických základech, které sahají až do starověku. Celé řady myšlenkových a kulturních směrů, tradic a zvyků. To vše a mnohem více je Izrael, země ležící na křižovatce kultur, ale i na spojnici historie a současnosti.
Během této poznáním nabité cesty uvidíte to nejhlavnější, co Izrael nabízí. Důkladně poznat tuto zemi by sice trvalo celý život, to ale neznamená, že „ty největší pecky“ není možné vzhledem k relativně malým vzdálenostem navštívit během nabitého týdne. Čeká vás starobylý Jeruzalém, moderní Tel Aviv, věhlasné Mrtvé moře, či krásy Galilejského jezera. Krásy Izraele již čekají!
Program
1
Praha/Vídeň – Tel Aviv – Netanja
Odlet do Izraele dle konkrétního letového řádu. Přílet do Tel Avivu, po vyřízení nezbytných formalit přesun na hotel v přímořském městečku Netanja. Zbytek dne volno, dle času příletu pouze odpočinek, nebo možnost koupání.Vzhledem k množství náboženských svátků a častým omezením provozu v důsledku rozličných uzávěr je třeba v Izraeli počítat s nutností relativně velké flexibility ohledně návštěvy jednotlivých míst, respektive konkrétních dní prohlídky. Vzdálenosti nejsou velké, a tak může docházet k prohození programu dle potřeb.
2
Netanja – Caesarea – Haifa – Nazaret
Den nabitý poznáváním – křivolaké uličky starobylého přístavního města Jaffa, výkladní skříň moderního Izraele Tel Avivu a jeho zajímavá zástavba – zejména architektura stylu bauhaus (UNESCO), pozůstatky antického města Caesarea, město Haifa s horou Karmel a chrámem víry bahá´í (UNESCO), zakončení dne návštěvou města Nazaret – významného místa křesťanství.
3
Nazaret – Galilea
Galilea a poznávání této zajímavé oblasti – Golanské výšiny s vesničkami drúzů, Galilejské jezero – fakultativně možnost projížďky lodí, návštěva kibucu – tyto zemědělské komunity tvoří zajímavou a důležitou součást moderních dějin Izraele.
4
Galilea
Další den v Galileji, významné zemědělské oblasti. Ochutnávka zdejších vín, Tabgha – místo Ježíšova zázraku nasycení zástupů, návštěva Jericha – údajně nejstaršího města světa.
5
Galilea – Jeruzalém – Betlém
Den věnovaný hlavním starobylým památkám fascinujícího Jeruzaléma – křivolaké uličky starého města (UNESCO), Zeď nářků, Via Dolorosa a Chrám Božího hrobu, hora Sijón s krásným pohledem na celý Jeruzalém, Getsemanská zahrada (podle bible místo, kde Jidáš zradil Ježíše), trh Machane Jehuda – největší otevřený trh v Izraeli…záplava chutí, zvuků a barev. Možnost nákupu koření, čajů a dalších dárků. Nocleh v Betlémě.
6
Betlém – Masada – Mrtvé moře – Betlém
Výlet na jih do Negevské pouště. Starověká pevnost Masada (UNESCO) – dodnes místo se zásadním historickým významem pro Izrael (vojenské jednotky zde skládají přísahu). Mrtvé moře – volný čas na koupání, a díky vysokému obsahu soli možnost vyzkoušet si plavat na hladině, či využít blahodárné účinky zdejšího bahna na pleť. Přejezd zpět do Betléma, nocleh.
7
Betlém – Jeruzalém – Betlém
Celodenní poznávání moderní tváře Jeruzaléma a jeho okolí – památník holocaustu Jad Vašem, budova izraelského parlamentu a další místa. Poté rodné místo Ježíše Betlém s Chrámem Narození Páně.
8
Betlém – Tel Aviv – Praha/Vídeň
Transfer na letiště a odlet zpět domů, přílet tentýž den, konec programu.
Proč vybrat tento zájezd
Nejzajímavější historická a přírodní místa IzraeleFascinující mozaika kultur a náboženstvíModerní Tel Aviv, starobylý JeruzalémMrtvé moře s jeho blahodárnými účinkyVeškeré vstupné již v základní ceněProgram nabitý poznáváním, ale zároveň umožňující odpočinek
Destinace
Tel Aviv – Caesarea – Haifa – Nazaret – Galilejské jezero – Jeruzalém – Masada – Mrtvé moře – Betlém
Cena zahrnuje
*Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Tel Aviv – Praha
*Ubytování
7x nocleh v hotelech standardu 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
*Český průvodce
Služby zkušeného a příjemného česky/slovensky mluvícího průvodce
*Místní anglicky mluvící průvodce
Místní anglicky mluvící průvodci (případně pouze česky mluvící místní průvodce)
*Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
*Stravování
Stravování formou polopenze (bufet, bez nápojů)
*Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
*Informační materiály
Informační materiály CK k dané cestě
*Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
*Osobní pojištění a pojištění storna
Zajistíme na přání za příplatek.
*Spropitné místním řidičům a průvodcům
Patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Služby za příplatek
*Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 6990 Kč/os.
Poznámky
Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, cen mezinárodních letenek a kurzu USD.Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.Zájezd je garantován při minimálním počtu 8 účastníků.CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
16.10. (Ne) - 23.10. (Ne) 2022 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Bez stravy
Letecky/Praha
-42 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměIzrael
MístoIzrael a Palestina
HotelIZRAEL - VELKÝ OKRUH S ČP
Základní cena
Termín16.10.2022 - 23.10.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: VIVA Travel dovolená-na-přání s.r.o. IČO: 06518770
Vytvářím objednávku...