dovolená vlakem

ID: 985086

Termín: 27.12. (Po) - 07.01. (Pá) 2022

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Dle programu

Cena: 64 990 Kč

Program
1
Praha - San José
Let z Prahy (či Vídně). Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaria v San José máte zajištěn transfer na hotel. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě. Nocleh zajištěn na pěkném 3* hotelu.
2
Doka – kávové plantáže, vulkán Poas, La Paz Waterfall Gardens (s, o)
Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy. Později zamíříte k vulkánu Poás. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat více z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden, kde pro Vás bude nachystán oběd. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádů. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě v Kostarice. V podvečer se vrátíte do San José, kde je zajištěn nocleh.
3
Národní park Tortuguero (s, o, v)
Třetím dnem začíná dvoudenní program v džungli. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Kromě toho zde naleznete velké množství všech zvířecích druhů, budete unešeni zvířecí pestrostí. Kolem poledne nasednete na člun, který vás zaveze do lodge – ubytování na kraji džungle. Již během této cesty si prohlédnete džungli a s velkou pravděpodobností můžete zahlédnout kajmany a různé druhy ptáků. Následně navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.
4
NP Tortuguero - vulkán Arenal (s, o)
Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Na motorizované loďce Vás čeká přibližně dvouhodinový výlet džunglí, pozorování místních zvířat a věřte, že je se na co dívat (opice, tukani, papoušci, krokodýli, ještěři a další). Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte na cestu k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.
5
Vulkán Arenal (s, o)
Po snídani na Vás čeká úžasné dobrodružství. Náš průvodce Vás vezme na atrakci zvanou canopy zip line – jedná se o lana napnutá mezi stromy, mezi kterými přejíždíte. Během výletu se přesunete vzduchem v Arenal River Canyon, 12 plošin ve výšce až 80 metrů, přejezd nad údolím v závěsu na laně, nejdelší z nich je dlouhý 350 metrů. Mimo zábavy si budete užívat I pozorování opic a různých druhů ptáků. Odpoledne Vás vezmeme do blízkosti aktivní sopky, kde budete moci shlédnout plyny, páry a když se zadaří i lávu, kterou sopka stále chrlí. Navečer se vrátíte zpět do resortu, kde je zajištěn nocleh.
6
NP Monteverde (s, o)
Dnes Vás po snídani zavezeme do oblasti zvané Monteverde. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít při dobrém počasí překrásný výhled na stejnojmennou sopku. Kolem poledne pro Vás bude nachystán oběd. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do oblasti Selvatura. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází mosty zavěšené napříč vegetací, po kterých se budete moci projít. Připravte se na dechberoucí zážitek. Nocleh zajištěn v hotelu.
7
NP Monteverde (s)
Dnes nás čeká další krásný den v mlžných pralesích Monteverde. Můžete se těšit na bohatou tropickou přírodu, místní zvířata a neobyčejnou biodiverzitu celého kraje.
8-9
Manuel Antonio (s)
Po snídani vyrazíme na jižní pacifickou stranu Kostariky, kde strávíte krásné 2 dny v blízkosti bělostných pláží Kostariky. Po nabitých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete také prozkoumat krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.*Nabídneme Vám širokou škálu fakultativních aktivit – šnorchlování, kajakování, rafting nebo třeba výlet katamaránem.
10
Manuel Antonio - San José (s)
Váš pobyt v Kostarice se blíží ke konci. Dopoledne máte volné a můžete vyrazit na pláž. Odpoledne je pro Vás nachystán transfer zpět na letiště v San José a odlet dle Vaší mezinárodní letenky (obvykle ve večerních hodinách).
11
Přílet zpět do Evropy
Přílet do Prahy a konec programu.
Popis
Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy walk. To vše za doprovodu českého průvodce!
Cena nezahrnuje
Osobní útrata a spropitné

Vstupné do NP Tortuguero/Manuel Antonio
*17 USD
Ostatní strava
*Nezahrnutá v itineráři.
Cena zahrnuje
Transfery
*Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
3* hotely
*Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Snídaně, obědy, večeře
*Dle itineráře.
Vstupné
*Do míst dle itineráře.
Výlety
*Dle programu.
Český průvodce
*Služby česky mluvícího průvodce.
Doprava
*Dle uvedení v itineráři.
Nonstop asistenční služba v Kostarice

Kvalitní cestovní pojištění
*Cestovní pojištění, které Vás kryje také v případě covidu.
Pojištění CK proti úpadku
Služby za příplatek
4* hotely
*Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu

Pojištění storna zájezdu i pro případ covidu
*Za příplatek 2200 Kč/osoba
Prodloužení programu
*Na míru jak si řeknete.
Fakultativní výlety
*Máme pro vás nabídku krásných doplňkových aktivit a výletů.
Poznámky
Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD.Náročnost tohoto zájezdu – mírná.Informujte se ohledně možných covid požadavků.
Proč vybrat tento zájezd
Zkušený český průvodce*Malá skupinka 6-12 osob*Cestovní pojištění i proti covidu*3* hotely*Příroda, pralesy, vodopády a sopky, množství zvířat*Krásné pláže a koupání – karibské i pacifické pobřeží*Vstupy a výlety v ceně*
Destinace
Kostarika – San José, vulkán Poás, vodopád v La Paz, NP Tortuguero, vulkán Arenal, Monteverde, NP Manuel Antonio
27.12. (Po) - 07.01. (Pá) 2022 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Dle programu
Letecky/Praha
-64 990 Kč
Vybrat termín
19.03. (So) - 29.03. (Út) 2022 - 11 dní, 10 nocí
Základní cena
Dle programu
Letecky/Praha
-64 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKostarika
MístoKostarika
HotelKRÁSY KOSTARIKY S ČP
Základní cena
Termín27.12.2021 - 07.01.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: VIVA Travel dovolená-na-přání s.r.o. IČO: 06518770
Vytvářím objednávku...