dovolená vlakem

ID: 497065

Termín: 03.09. (Pá) - 14.09. (Út) 2021

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Kombinovaná doprava / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 48 490 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
Poloha

Zájezd není moc náročný na kondici, ale je nutno brát zřetel k časovým posunům, ne každý organismus tuto skutečnost dobře snáší. Programy, které jsou zajišťovány ruskými agenturami s průvodci je dobré všechny absolvovat, ale programy doplněné našim vedocuím zájezdu je možné vynechat.

Další slevy pro učitele a lékaře - 1 000 Kč. Železničáři mohou získat slevu až 2 800 Kč.

Z Moskvy do Ulan Ude vlakem - to nejkrásnější z Transsibiřské magistrály.

Zájezd je zpracován tak, aby byla možnost dodržování osobní hygieny při ubytování na hotelu, nákup potravin v obchodech na další cestu vlakem. Všechny hotely jsou 2-3*. V okolí hotelů jsou restaurace, bufety, obchody, kde je možné zásobit se na další cestu. Vlak zastavuje na zastávkách od 2 min. až po 1 hodinu, je zde možné zakoupení potravin. V Asijské části je mnohem levněji, než v Evropské části Ruska. A nemějte strach, nejedete do rozvojové země, Rusko a celá Transsibiřská magistrála je civilizované území. Stravování je možné i v jídelním voze, ev. nakupovat jídlo v bufetech na nádražích, nebo u "bábušek", které prodávají vlastní výrobky: ryby, pirožky, boršč na nástupištích u vlaku.

Neexistuje nic, co by se podobalo Transsibiřské magistrále (zkráceně Transsib). Měří 9288 km, prochází přes sedm časových. Cestou je naplánována návštěva nejzajímavějších míst a měst. Spojuje ruské regiony a Evropu s Asií. Přežila komunistickou revoluci, 2 světové války, zasáhly ji povodně, tuhé ruské zimy a spalující léta. Toto je důkaz mimořádnosti této nejdelší železniční tratě na světě. Lůžkové i lehátkové vagony jsou se 3 ev. 4 lůžky. O cestující se stará "děžurnaja"/stevard, ve vagoně je k dispozici samovar s vařící vodou pro přípravu jídel nebo nápojů - káva, čaj, instantní polévka, atp.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" vedle Ceníku

Program

Používané zkratky: MOV = Moskva,  EKA = Jekaterinburg, IKT = Irkutsk, UU = Ulan Ude, VVO = Vladivostok,    KHV = Chabarovsk

Program: 1.den: sraz na letišti Praha Ruzyně dle času odletu u místa, kde se balí kufr, přílet MOV, odjezd MHD do hotelu Retro** na Kazaňskom vogzale, ubytování, začátek programu s vedoucí zájezdu

2.den: snídaně, odjezd v 8,30 hod. Metrem (prohlídka interiéru) do centra Moskvy, Rudé náměstí, Kreml exteriér, chrámový komplex Vasila Blaženého a jiné památky v centru. Kolem 22.hod. návrat pro zavazadla, odchod na nádraží MOV Jaroslavskij, ubytování ve vlaku

3.den: odjezd v 0,35 hod., snídaně ve vlaku, cesta vlakem, i další noc

4.den: příjezd do EKA v 11,00 hod., odchod z nádraží do hotelu Marins Park - cca 300 m, ubytování, ve 12 hod. výlet: památník hranice mezi Evropou a Asií. Návštěva klášterního komplexu Janina Jama -klášter, kde byla vězněna carská rodina Romanovců, do popravy, památník obětem Čsl. legionářů na Michajlovském hřbitově. Pravoslavná Ruská církev prohlásila cara Mikuláše, jeho ženu a děti za svaté mučedníky, nocleh.

5.den, snídaně individuál. program. V 10,30 hod., odchod na nádraží, ubytování ve vlaku, odjezd v 12,00 hod. EKA čas. Odjezd do IKT

6.den: cesta vlakem, snídaně ve vlaku, prohlídka okolí cesty z vlaku.

7.den: snídaně, po příjezdu do IKT, odjezd a ubytování v hotelu Lotos**

8.den: snídaně lodní výlet kolem Bajkalu, prohlídka nejzajímavějších částí železnice Krugobajkalka (UNESCO), která vede kolem Bajkalského jezera. Trať je z 19. stol., má spoustu technických památek jako jsou tunely, viadukty, mosty atp. Návrat do Listvjanky: Cherski Stone-vyhlídka na Bajkal+Šaman Kamne, prohlídka Bajkalského ekologického muzea a bajkalské něrpy-tuleni žijící v Bajkalu, rybí tržnice. Nocleh hotel Lotos** v IKT

9.den: snídaně, Tallczy -venkovní Architektonicko- etnografické muzeum s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků, uvidíte jaký byl život na Sibiři. Návrat do IKT, prohlídka města, např. Znamenský klášter, Katedrála Zvěstování a Savior chrám, Kupecké domy, Haškův dům, dále pěší procházka. Nocleh v hotelu Lotos** v IKT.

10.den: snídaně, odjezd na nádraží a následně vlakem do Selenge Trinity male Monastier - jeden z mála klášterů na tomto území. Pak odjezd do Ulan Ude, po příjezdu, ubytování v hotelu Odon**, nocleh

11.den: snídaně, prohlídka města s bustou Lenina, největší na světě a zajímavosti Burjacké republiky. Ivolginský dacan: „Chambyn Sume“, největší a nejvýznamnější budhistický komplex na Sibiři. Stále zde žijí lámové a mnoho žáků, prohlídka Etnografického muzea.

Po návratu z prohlídky Invongilsk a Etnografické muzeum, odjezd vlakem do Irkutska v lehátkovém voze.

12. den příjezd v ranních hodinách do Irkutska, přejezd do hotelu Lotos, krátký odpočinek, snídaně a odjezd na letiště.  Odlet, 1x mezipřistání, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Ubytování

6x hotely 2-3* se snídaněmi, ve 2lůž. pokojích s možností přistýlky, s vlastním WC+sprcha/vana, 5x ve vlaku ve 4místném kupé, se snídaněmi, 1x odpočinek na hotelu. V Irkutsku a v Ulan-Ude nemají hotely výtahy, .

Stravování

11x snídaně, jsou podávány v hotelích, ve vlacích - různého typu od kontinentální přes balíčky na cestu (z časových důvodů) až po bufety. Jinak je možnost nákupu jídla během cesty vlakem v jídelním voze, v bufetech na nádražích, event. u prodavačů na nástupištích.

Cena zahrnuje

letenka Praha-Moskva, Irkutsk-Praha včetně všech poplatků, jízdné Transsib. magistrálou Moskva -Ulan Ude, 5x lehátko/lůžko ve vlaku T/4, 1x místenka, 6x hotely 2-3* ve 2lůž. pokojích s WC+sprcha (možnost přistýlky), 1x odpočinek na hotelu, 11x snídaně v hotelu nebo ve vlaku (event.balíček na cestu), registraci, český vedoucí zájezdu (od 8 osob), pozvání, pěší okruh v Moskvě, okružní jízdy v Jekaterinburg, Irkutsk, Listvjanka, Bajkal, Ulan Ude, Ivongilsk včetně vstupů během okruhu (viz informace), loď kolem Krugobajkalky po Bajkalu, transfer z/na nádraží Irkutsk + z/na letiště (taxi/MHD), zák. pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje

MHD (kromě transferu z/na letiště/nádraží), vízum, CZP (povinné), servisné (bakšišné) 1000 Rublů na drobné poplatky: úschovny zavazadel v hotelích, vybíráme na místě. Vstupy do památek mimo objednaný program, atp., ostatní strava, kapesné a vše co není psáno "cena zahrnuje".

Slevy a příplatky

Sleva First minute 5% do 31. 10. 2020 do 31.12.2020 sleva -3%, do 31.1.2021 sleva 2%. Záloha na zájezd je výši 10 000 Kč splatná do 10 dnů po podpisu smlouvy, 2.záloha 20 000 Kč do 5.3.2021, doplatek do plné ceny zájezdu je nejpozději 40 dnů před odjezdem na zájezd. Ceny pro děti, držitele jízdného OSŽD, skupiny přátel a malé skupinky již od 4 osob Vám sdělíme na telefonický dotaz. Za poplatek Vám můžeme zajistit celý průběh zájezdu - bez českého průvodce/vedoucího zájezdu.

Sleva pro učitele a pracovníky ve školství + lékaře (nutné předložit potvrzení zaměstnavatele) -1000 Kč (z plné ceny zájezdu). Železničáři mohou získat až 2 800 Kč slevy.

Příplatek za single pokoj  4390 Kč. Povinné příplatky - viz tabulka, servisné (bakšišné) 1000 Rublů na drobné poplatky jako úschovny zavazadel v hotelích, vybíráme na místě,

Informace

Tento zájezd je možné absolvovat vlakem v celém úseku tzn., z ČR až do Ulan Ude a zpět, podrobnosti sdělíme na tel. dotaz. Zájezd celou cestu vlakem je 18 denní.

Informace: možnost využití služeb jídelního vozu v rámci jeho otevírací doby - je uvedena na dveřích u průvodčího (ceny jsou pro nás dostupné), možnost zakoupení čerstvého pečiva, sýrů, naložených nebo uzených ryb, zmrzliny, nápojů, ovoce a zeleniny v průběhu jízdy od místních lidí na zastávkách vlaku (někdy trvají pár minut, někdy i hodinu - vždy je nutné zeptat se průvodčího nebo "děžurnej"

- Focení nádražních budov, lokomotiv, vlaků, mostů, tunelů, vojenských objektů, vnitřku chrámů je oficiálně zakázáno - pro ně je to samozřejmost. Při focení je nutná obezřetnost, hrozí konflikt s policií a smazání fotek,

Zavazadla: do vlaku je možné vzít si zavazadla, která uložíte nad sebe, nebo pod sedadlo. Musíte počítat s tím, že se zavazadlem budete nuceni sami manipulovat,  je nutné zavazadla volit dle vlastní síly. Také počítejte s tím, že v hotelu v IKT a UU nejsou výtahy, je nutno si zavazadlo přenést osobně

Zavazadla - odbavená do podpalubí letadla jsou omezena váhou 15 nebo 23 kg (všechny letecké společnosti účtují odbavené zavazadlo za příplatek). Příruční zavazadlo s váhou 8/10 kg a s mírami max.: 40 x 55 x 20 cm.

Pokud se přihlásí na zájezd jednotlivec, musí počítat s tím, že si musí připlatit single pokoj. Pokud seženeme osobu na doobsazení do pokoje, bude příplatek vrácen, nebo odečten z doplatkové částky.  

V místech: EKA, IKT, Listvjanka, Bajkal, jízda kolem Krugobajkalky, Selenga, UU,  jsou najaty místní agentury s místními průvodci, náš vedoucí zájezdu překládá výklad vlastními slovy. Délka okruhu od 4 až po 8 hod.

V každém vagonu vlaku je samovar, kde je možno zalít si čaj, polévku (instantní), kaše, vločky apod. V každém vagonu je "děžurnaja", která prodává drobné potraviny, např: čaj, cukr, polévku (instantní), sušenky, atp.

Typickým nápojem v Rusku je čaj a kvas - pro všechny, vodku a pivo pijí hlavně chlapi! Černá káva není běžný nápoj, nemusí být všude k dostání.

Všichni účastníci: - musí mít důstojné oblečení pro vstup na pietní místa (např. Rudé náměstí v Moskvě, mauzoleum Lenina, památníky obětem válek, všechny kláštery, chrámy a kostely ...) povinost mít zakrytá kolena, ramena a "slušný výstřih" - neuposlechnutí znamená v lepším případě konflikt s ochrankou nebo s policií, zákaz vstupu nebo tučnou pokutu až odvedení na záchytku pokud to "nějak obejdete"

Doporučení vzít s sebou - zavazadlo, které sami unesete, naložíte, přeložíte, POZOR některé hotely jsou bez výtahu: Irkutsk+Ulan Ude

Cestovní pojištění

Kontakt na Europ Assistance: +420 2 9633 9644.

V ceně zájezdu je povinné pojištění cestovní kanceláře ze zákona 159/99 sb.
V ceně není cestovní zdravotní pojištění. CK Halmatour nabízí svým klientům 2 typy pojištění za příplatek: komplexní pojištění Typ A30, A60, A90, nebo pojištění zdravotní a storno zájezdu Typ B (pro Evropu a Středomoří). Jedná se o pojištění UNION pojišťovny, balíček služeb Komplexní pojištění zahrnuje:  pojištění léčebných výloh v zahraničí: vzniklé náklady na léky, úraz, repatriace, onemocnění, ošetření a hospitalizaci až do výše 7.000.000 Kč - pojištění asistenčních služeb do výše - bez limitu

limity viz web stránky: www.halmatour.cz - Doklady - Rozsah a plnění cestovního pojištění

1 - pojištění Typ B pojištění pro Evropu a Středomoří, 3 - pojištění Typ A30, A60, A90 

03.09. (Pá) - 14.09. (Út) 2021 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Snídaně
Kombinovaná doprava/Více odjezdových míst
-48 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

1. z 77 hotelů v Vladivostok

Vynikající
493
Velmi dobré
488
Průměrné
255
Špatné
109
Příšerné
86
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Velmi dobře
Velmi pěkný hotel ve skvělé lokalitě - v docházkové vzdálenosti od centra města. Nádherný výhled z přímořských pokojů nad zálivem. Recepce: velmi vstřícný a informovaný Pokoje: spíše malé, ale... celá recenze s možností překladu
UrsulaHans, St. Gallen, Švýcarsko, 23:53 08.02.2020
Recenze Azimut Vladivostok
Check - in byl trochu chaotický kvůli dlouhé frontě. Předchozí check-in byl lepší, když na něj nikdo nečekal. Místnost byla čistá a toho nebylo nic na vědomí. Parkování za 100 RUB / den je velmi... celá recenze s možností překladu
rkox603983, 17:54 16.09.2019
velmi dobrý Azimut
Čisté a milé služby byly pro cestovatele tak milé. Ale velikost místnosti byla trochu malá a sušička slabá. A jejich poloha byla tak daleko od ulice Arbatt a hotel vyjde až po projetí vysokým kopcem... celá recenze s možností překladu
jyoon115790, 20:20 28.08.2019
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoMoskva, Jekaterinburg, Bajkal, Sibiř,
HotelRusko Moskva-Retro, UlanUde-Odon
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Termín03.09.2021 - 14.09.2021
DopravaKombinovaná doprava
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: BON TON, s.r.o., Frenčízant: Růžena Halmanová, IČO: 62297813 IČO: 25390589
Vytvářím objednávku...