dovolená vlakem

ID: 823765

Dech beroucí Tatry, hotel Volga ***

Termín: 27.05. (Pá) - 29.05. (Ne) 2022

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Vlakem / Více odjezdových míst (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 2 650 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
Poloha

Expresem do Tater. Vysoké Tatry jsou nejvyšší hory Slovenska, dříve i Československa. Říká se o nich, že jsou to malé velehory. Návštěva Tatranská Lomnica, Štrbské pleso, Starý Smokovec a Hrebienok, lanovkou na Skalnaté pleso,  možnost výjezdu lanovkou na Lomnický štít, prohlídka Kežmarského zámku, který je na seznamu UNESCO. Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím celého karpatského oblouku, Je tu 26 štítů vyšších jak 2 500 m.n.m. Hlavní část Tater byla vymodelována vodou a ledovci. Vysoké Tatry  jsou nejvyšším pohořím na Slovensku i v Polsku. Největší část pohoří se nachází na Slovensku. Délka Vysokých Tater je zhruba 26 km a šířka 17 km. Nejvyšší horou Slovenska je Gerlachovský štít, na o něco menší Lomnický štít  je možné dostat se kabinovou a visutou lanovkou z Tatranské Lomnice, s přestupem u Skalnatého Plesa. Na Hrebienoku hlídá Tatry 2,4m. medvěd - ochránce Tater.

Pro vyhledání správné ceny zájezdu si rozklikněte "kalkulačku" vedle Ceníku

Program

1. den odj. z Prahy a následně z Hranice na Mor. v dopoledních hodinách, přestup v Poprad Tatry, příjezd do Tatranské Lomnice v podvečerních hodinách, ubytování, večeře, nocleh

2. den snídaně, FA odjezd kabinovou lanovkou ke Skalnatému Plesu, zde jsou možné vyhlídky, event. posezení v restauraci u kávy a zavzpomínat si na "Dovolenou s Andělem". Dále pak je možné další lanovkou na 2. nejvyšší horu Slovenska (dříve Československa) až na Lomnický Štít, více jak 2600 m vysoký. Po příjezdu zpět do hotelu v Tatranské Lomnici večeře, nocleh.

3. den snídaně, odjezd vlakem po nejstarší slovenské železnici do Starého Smokovce a dále ozubnicovou železnicí na Hrebienok, možnost turistiky k vodopádům na Studeném potoku (1,8 km/1 cesta) a zpět do Starého Smokovce. Odtud odjezd do Štrbského Plesa, lehká turistika kolem jezera k památníku padlým hrdinům SNP, možná návštěva Zábavní - Veveričí park. Po návratu do Tatranské Lomnice, večeře, nocleh, nebo posezení u vínečka.

4. den, snídaně, odjezd do Kežmaroku, prohlídka města, a Kežmarský zámek: Dřevěný artikulární kostel pod ochranou UNESCO, bazilika Svatého Kříže, nový evangelický kostel, Lyceální knihovna. Cena vstupů: 3 Eur jednotlivé objekty. Po návratu do Tatranské Lomnice, v případě časového prostoru, možnost prohlídky Botanické zahrady, event. parku TANAP. Večeře, nocleh

5. den, snídaně, opuštění pokojů do 10 hod., do odjezdu vlaku volno, odjezd kolem poledne, příjezd do Hranice na Mor. a do Prahy v pozdních odpoledních až večerních hodinách, časy odjezdů a příjezdů vlaků, budou upřesněny nejdříve 14 dnů před odjezdem zájezdu.

Přesné časy odjezdů vlaků budou poslány nejdříve 14 dnů před odjezdem a nejpozději 7 dnů před odjezdem

Vybavení

Hotel/penzion má restauraci s barem, otevřenou recepci do 22 hod., každý pokoj dostane klíče od hlavního vchodu, při pozdějším příchodu na hotel si budete moci sami odemknout..Hotel/penzion Volga se nachází v Tatranské Lomnici, 300 metrů od lyžařského střediska a 150 metrů od centra města, 250 m od nádraží ŽSR. Ve volném čase si tu hosté mohou zahrát kulečník nebo stolní fotbal, na sjezdovku se dostanou přímo od penzionu.

Možnost sportovního vyžití (některé nabídky za příplatek): Golfové hřiště - 2 km, minugolf - 300 m, posilovna, fitnes, stolní tenis - cca 300 m, dětské hřiště - u penzionu, volejbalové hřiště,  fotbalový stadion, půjčovna sportovních potřeb, půjčovna koloběžek, paintbal - vše do 400 m.

Turistické zaujímavosti - kam na turistikou: Vysoké Tatry, Slovenský raj (40 km), Spiš a okolí (10 km), Zámek (20 km), Zámeček (15 km), Jaskyně (5 km). Možnost dopravy: železniční stanice cca 250 m, autobusová zastávka 250 m.

V blízkosti objektu je: Infocentrum, Obchodní centrum, banka, směnárna, kino, muzeum, restaurace, pošta, prádelna, lékárna - vše do 400 m, nemocnice cca 6 km.

Ubytování

Ubytování v hotelu-penzionu Volga ve dvoulůžkových pokojích, na vyžádání třílůžkové pokoje i rodinné. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení WC+sprcha/vana, TV, v některých pokojích je lednice

Stravování

polopenze - snídaně bufet, večeře porcovaná - výběr ze 23 menu. Pobyt začíná večeří 1. den, končí snídaní poslední den. Ubytování s polopenzí si můžete objednat na kolik nocí budete chtít.

Cena zahrnuje

4 noclehy a polopenze, jízdné Hranice n.M.- Tatranská Lomnica a zpět, zajištěná místa do Popradu Tater, jízdné do Kežmaroku a zpět, průvodce (min.15 osob), zákonné pojištění CK, DPH, za příplatek 400 Kč odjezd z Prahy.

Cena nezahrnuje

ostatní strava, cestovní pojištění, doprava, vstupy do parků a zámku, pobytová taxa 1,5 Eur/osoba/den, a vše co není psáno "v ceně je". Poplatek za zaslání dokladů na pobyt poštou (cenina) 100 Kč, poplatek za zaslání přihlášky na pobyt poštou 30 Kč, storno poplatek 100 Kč

Informace a vysvětlivky

Pokud si budete přát jakýkoli jiný termín pobytu, můžeme Vám jej zajistit vzhledem k dostupnosti a kapacitě penzionu. Přibližné ceny dopravy v Tatrách z roku 2019: Lanová dráha Tatr.Lomnica-Skalnaté pleso tam+zpět  23 Eur. Visutá lanovka Skalnaté Pleso-Lomnický štít a zpět 28 Eur. Senioři od 65 let, děti a junioři do 18 let mají slevy (po předložení průkazu s fotkou, ev. průkaz ISIC). Při přestupu na mezistanici Štart je možný krátký pobyt.

Slevy a příplatky

sleva pro děti a seniory viz tabulka. Povinný příplatek - pobytová taxa: 1,5 Eur/osoba/den od 14 let, nutno zaplatit na místě.

02.06. (Čt) - 05.06. (Ne) 2022 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Polopenze
Vlakem/Více odjezdových míst
-3 850 Kč
Vybrat termín
02.06. (Čt) - 06.06. (Po) 2022 - 5 dní, 4 noci
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Polopenze
Vlakem/Více odjezdových míst
-4 870 Kč
Vybrat termín
03.06. (Pá) - 05.06. (Ne) 2022 - 3 dny, 2 noci
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Polopenze
Vlakem/Více odjezdových míst
-2 650 Kč
Vybrat termín
04.06. (So) - 11.06. (So) 2022 - 8 dní, 7 nocí
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Polopenze
Vlakem/Více odjezdových míst
-7 840 Kč
Vybrat termín
09.06. (Čt) - 12.06. (Ne) 2022 - 4 dny, 3 noci
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Polopenze
Vlakem/Více odjezdových míst
-3 850 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

10. z 25 noclehů se snídaní /penzionů v Tatranska Lomnica

Vynikající
4
Velmi dobré
6
Průměrné
2
Špatné
0
Příšerné
0
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Comfortable hotel, great location and fantastic food
Stayed here for 2 nights at the end of June. We had a half board option. The rooms are clean and bright and the view from the rear of the hotel looking at the Tatra mountains was fantastic. The food... celá recenze s možností překladu
ianc6, Gosport, Spojené království, 08:15 25.07.2015
great value and great location
Situated close to the railway for access for hikers and skiers. Clean and spacious rooms with great views of High Tatra. Good bars and restaurants nearby. Breakfast ample with plenty of choices of... celá recenze s možností překladu
SurreyGirl27, Addlestone, Spojené království, 11:40 18.09.2014
Comfortable but average penzion in attractive location
Penzion Volga is located in Tatranská Lomnica surrounded by other hotels and penzions near the staton of railway and local restaurants. It is easy to find and there was enough space around to park... celá recenze s možností překladu
brytom, Prague, 07:39 22.08.2013
Informace o zájezdu
ZeměSlovenská republika
MístoTatranská Lomnica
HotelDech beroucí Tatry, hotel Volga
Základní cena 2lůž.pokoj/osoba
Termín27.05.2022 - 29.05.2022
DopravaVlakem
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: BON TON, s.r.o., Frenčízant: Růžena Halmanová, IČO: 62297813 IČO: 25390589
Vytvářím objednávku...